תעשייה ופיננסים

ג'ף בזוס מכוון לשטיח האדום: "אמאזון תפיק 16 סרטים בשנה. אנחנו רוצים לזכות באוסקר"

מייסד ומנכ"ל ענקית המסחר האלקטרוני שזכתה בחמישה פרסי אמי עם הסדרה טרנספרנט מעוניין לכבוש את הפסגה גם בתעשיית הקולנוע; סרט של המתחרה נטפליקס כבר מועמד לפרס היוקרתי

שירות כלכליסט 16:5228.12.15
ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון, לא מסתפק בשליטה על עולם המסחר האלקטרוני, וכעת חשף את היעד הבא שלו – זכייה באוסקר.

אמזון זכתה השנה כבר בחמישה פרסי אמי עבור סדרת הטלוויזיה טרנספרנט, אך נראה שבזוס לא מתכוון להסתפק רק בזה. בראיון לעיתון הגרמני די ולט (Die Welt), הכריז בזוס כי אמזון מעוניינת להפיק 16 סרטים בשנה. "אנחנו רוצים לזכות באוסקר", הדגיש. דבריו מפורשים כאיום ברור נגד נטפליקס, שנחשבת כמועמדת לזכייה באוסקר עבור הסרט Beasts of No Nation בכיכובו של אידריס אלבה. נטפליקס גם גרפה השנה 4 פרסי אמי, אף שהייתה מועמדת ל-34 מול 12 המועמדויות של אמזון.

 

בזוס. רוצה לעמוד על השטיח האדום בזוס. רוצה לעמוד על השטיח האדום צילום: בלומברג

 

בזוס הוסיף וציין כי הסרטים המתוכננים יוקרנו בבתי הקולנוע, אך יהיו זמינים גם בשירות הסטרימינג של אמזון, אמזון פריים תוך זמן קצר לאחר עלייתם לאקרנים. אמזון לא נחה גם בחזית הטלוויזיה, ובינואר נודע כי החתימה את וודי אלן, שיוצר עבורה את סדרת הטלוויזיה הראשונה שלו.

בזוס נחשב לכוח המוביל מאחורי החברה אותה הקים ב-1994. אמזון החלה את דרכה כאתר למכירת ספרים, אך התרחבה מאז ובשנה שעברה ההכנסות שלה עמדו על 59 מיליארד ליש"ט.

 

עם זאת, שאיפותיו של בזוס לא מתמצות רק באמזון. הוא הקים את בלו אוריג'ן, חברה לטיסות לחלל, מכיוון שהוא מאמין שהאנושות נמצאת על סף "עידן הזהב" של חקר החלל. כמו כן הוא משקיע בנדל"ן ורכש את העיתון וושינגטון פוסט.

 

תכנית נוספת עליה עמל בזוס היא שימוש ברחפנים כדי להעביר חבילות. לדבריו של בזוס, הטכנולוגיה הנחוצה "כבר פותחה", אך אמזון צריכה לקבל אישור מרשויות התעופה כדילהוציא את הפרויקט לדרך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x