שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

הכלבו הענק בגרמניה התנצל והחזיר למדפים את מוצרי ההתנחלויות שהסיר

יממה לאחר הפרסום בדבר הורדת מוצרים מתוצרת ההתנחלויות ממדפי כלבו קה-דה-ווה בברלין, השני בגודלו באירופה, הודיעה הנהלת המקום שהיא מחזירה את המוצרים: "פעלנו באופן נחפז ולא רגיש"

איתמר אייכנר, ynet 16:2322.11.15
הכלבו הגרמני "קה-דה-ווה" (KaDeWe) בברלין - השני בגודלו באירופה - חזר בו מהחלטתו להחרים את מוצרי ההתנחלויות ומסר כי המוצרים המסומנים יוחזרו למדפים.

אתמול דווח ב"דר שפיגל" שהכלבו היוקרתי שאין כמעט ישראלי שהיה בברלין ולא ביקר בו, החליט להסיר מהמדפים מוצרים מההתנחלויות עד להבהרת נושא סימון המוצרים לפי הנחיית האיחוד האירופי. חנות הכלבו נוסדה בשנת 1905 על ידי הסוחר היהודי אדולף יאנדורף והיא השנייה בגודלה באירופה אחרי הרודס הבריטית.

 

KaDeWe KaDeWe צילום: בלומברג

 

מהחנות נמסר כי "שמונת היינות הישראליים יוחזרו מיד למבחר החנות. המקרה נבע מהמלצות של האיחוד האירופי, שגרמו לחנות לפעול באופן נחפז ולא רגיש. אנו מצרים על אופן התנהלות שגויה זו מצד קבוצת קה-דה-ווה שהביאה לחוסר ההבנה שנוצר ומתנצלים על כך. קה-דה-ווה מציג מבחר בינלאומי של מוצרים, בו אנו גאים מאוד. חלק ממבחר זה הוא כמובן מגוון רב של יותר מ-200 מוצרים מישראל. הקה-דה-ווה הוא סמל לקוסמופולטיות ובינלאומיות. אנו דוחים אפליה וחוסר סובלנות מכל סוג שהוא".

 

הקה-דה-ווה (קיצור של Kaufhaus des Westens - "חנות הכלבו של המערב") היא השנייה הגדולה ביותר באירופה אחרי הרודס הבריטית. שטחי המכירה של החנות עולים על 60 אלף מ"ר, ונמכרים בה 380 אלף מוצרים. בחנות מבקרים מידי יום בין 40 ל-50 אלף לקוחות.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x