$
תעשייה ופיננסים

פולקסווגן מנסה לגייס 20 מיליארד יורו כדי "להציג נזילות"

ענקית הרכב שנמצאת בצרות מעוניינת לגייס את הסכום מהבנקים במסגרת הלוואות גישור קצרות טווח כדי להציג רמת נזילות שתאפשר לה להתמודד עם שערוריית זיוף נתוני הפליטה

בלומברג ותומר הדר 15:4214.11.15

פולקסווגן מנסה לגייס 20 מיליארד יורו (21.5 מיליארד דולר) מהבנקים בהלוואות גישור קצרות טווח כדי להציג רמת נזילות מספקת על מנת להתמודד עם שערוריית ההונאה במבדקי הפליטה - כך אמרו לבלומברג גורמים המקורבים לעניין.

לטענת אותם גורמים, פולקסווגן לא זקוקה כעת לכסף ומייעדת אותו ליצירת רשת ביטחון פיננסית. יצרנית כלי הרכב הגרמנית תתחיל להיפגש עם כתריסר בנקים ביום שני במשרדיה הראשיים בוולפסבורג כדי לבחון הצעת מימון, שעליה שואפת החברה לחתום לפני סוף השנה.

 

הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בגרמניה הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בגרמניה צילום: בלומברג

 

"מאז ומתמיד סברנו שפורפוליו מגוון של כלי מימון מעניק לנו את הגמישות הנחוצה כדי להציע אופציות מימון הולמות ללקוחותינו ולצרכי ההשקעות שלנו", מסרה פולקסווגן בהצהרה שניתנה באמצעות הדואר האלקטרוני לבלומברג. החברה סירבה למסור פרטים נוספים בעניין. "אין שום דבר יוצא דופן בעצם היותנו בדיאלוג קונסטרוקטיבי מתמשך".

 

מאז שפולקסווגן הודתה בספטמבר בסילוף תוצאות מבדקי הפליטה של רכבי הדיזל שלה, נאלצה החברה לבצע ריקול לכ-11 מיליון כלי רכב דיזל ברחבי העולם, ובתחילת החודש היא הודתה כי ישנם עוד 800 אלף כלי רכב שתוצאות הפליטה שלהם "אינן ברורות". על פי הערכות בנק ברקליס אתמול, עד 2017 פרשת הפליטות תעלה לפולקסווגן כ-25 מיליארד יורו.

 

"הגיוני ביותר" לחזק את מקורות המימון, אמר סאשה גומל, אנליסט בקומרזבנק. "זאת כדי להגן על הדירוג שלהם. פולקסווגן צריכה להראות לעולם שנזילות לא תהיה בעייתית עבורה משום שאחרת היא תיקלע למעגל קסמים אכזרי. אם חברות הדירוג לא סבורות שיש לה את המזומנים הן יורידו את הדירוג שלה ואז המימון יהפוך ליקר יותר". יוני קרדיט וסיטיגרופ הם בין הגורמים שמציעים לפולקסווגן הלוואה של 2.5 מיליארד יורו (כל אחת) - מסרו גורמים המקורבים לנושא.

 

בתוך כך, הודיעה פולקסווגן בסוף השבוע כי גילתה 430 אלף כלי רכב משנת הייצור 2016 מתוצרת פולקסווגן, אאודי, סקודה וסיאט שחלקם מצוידים במנועי בנזין המזהמים מעבר למותר. כזכור, לפני שבוע הודיעה החברה כי גילתה 800 אלף מכוניות מזהמות שחלקן מצוידות במנועי בנזין.

 

רשימת הדגמים המזהמים החדשה כוללת דגמים שעד כה לא הוגדרו כמזהמים על ידי היצרנית - בעלי מנועים בנפח 1.0 ליטרים בעלי שלוש בוכנות ומגדש טורבו שמותקנים בפולקסווגן פולו , סיאט איביזה וסיאט לאון. 

 

בפרשה נכללים גם מנועי הטורבו בנפח 1.8 ליטרים שמותקנים בחלק מדגמי סיאט לאון, וגם מנועי הטורבו בנפח 2.0 ליטרים שמותקנים בין היתר בגולף GTI ובפאסאט. בנוסף מונה הרשימה את הג'טה בגרסאות בנזין בנפח 1.2 ו1.4 ליטרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x