$
תעשייה ופיננסים

פולקסווגן לעובדיה: מיסרו מידע על שערוריית הזיוף ולא תפוטרו

הצעת החברה לעובדים תקפה עד סוף החודש, אך היא מציינת כי הם עשויים לעבור לתפקיד אחר; ההצעה אינה תקפה למנהלים

שירות כלכליסט 10:1013.11.15

פולקסווגן הודיעה כי עובדים המחזיקים במידע הנוגע לשערוריית זיוף תוצאות זיהום האוויר (דיזלגייט) יכולים להתוודות מבלי להיענש, וזאת עד ה-30 בנובמבר.

 

 

 

על פי מזכר ששלח מנהל מותג פולקסווגן הרברט דיס, עובדים שיעבירו לחקירה הפנימית מידע עד התאריך המדובר לא יהיו בסכנת פיטורים. דיס ציין כי ההצעה נועדה לעזור להגיע ל"הבהרה מלאה ומהירה" של הנושא.

 

 

 צילום: בלומברג

 

בספטמבר חשפו הרגולטורים בארה"ב כי יצרנית הרכב הגרמנית התקינה במכוניות דיזל תוכנה שמזייפת את רמות הפליטה. על פי ההערכות, התוכנה הותקנה ב-11 מיליון כלי רכב ברחבי העולם. אולם הפרשה רק הולכת ומסתעפת, ובשבוע שעבר החברה נאלצה להודות כי הרמאות נוגעת גם לבדיקות זיהום גם של מנועי בנזין.

 

 

 

מהחברה נמסר כאמור כי לא תפטר עובדים שיחשפו פרטים על הפרשה, אך היא עשויה להעביר אותם לתפקידים אחרים. "על עובדים המוגנים על ידי חוזי העבודה הקיבוציים לפנות אלינו בהקדם, אך לא יאוחר מה-30 בנובמבר. (הם).יכולים להיות בטוחים שהחברה תוותר על ענישה כמו פיטורים, ולא תתבע פיצויים", נכתב במכתב לעובדים.

 

עם זאת, ההצעה אינה תקפה למנהלים, כך שאם יתברר שהרמאות אושרה על ידי עובדים בדרגים גבוהים, האחראים כן ייענשו. החקירה הפנימית מבוצעת על ידי פירמת עורכי הדין האמריקאית ג'ונס דיי, והיא אמורה להימשך עוד מספר חודשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x