$
חברה וסביבה

האיש העשיר ביותר במצרים קנה 6% מאדידס

ההשקעה של נסאף סאוויריס המצרי הופכת אותו למשקיע הראשי של המותג הגרמני. מניותיה של אדידס טיפסו ב-41% מתחילת השנה, וכעת היא החברה השנייה במדד DAX הגרמני

שירות כלכליסט 11:3903.11.15

המיליארדר ואיש העסקים המצרי נסאף סאוויריס רכש נתח של 6% מחברת מוצרי הספורט הבין-לאומית אדידס, מה שהפך אותו למשקיע הראשי של המותג הגרמני.

 

חברת האחזקות NNS (NNS Holding), שבראשה עומד סאוויריס, פרסמה את דבר ההשקעה ביום שישי. על פי חוקי הרגולציה, יש לפרסם כל השקעה העולה על 5% ממניות החברה.

 

נסאף סאוויריס. הונו נאמד ב-6.7 מיליארד דולר נסאף סאוויריס. הונו נאמד ב-6.7 מיליארד דולר צילום: egyptianstreets.com

 

מניותיה של אדידס טיפסו ב-41% מתחילת השנה, וכעת היא החברה השנייה במדד DAX הגרמני. ביצועים טובים אלו מגיעים לאחר שמניות החברה צנחו ב-38% ב-2014 ודירגו אותה כמפסידה הגדולה ביותר לאותה שנה במדד DAX.

 

משפחת סאוויריס מוכרת בעיקר הודות לכך שהיא המשפחה העשירה ביותר במצרים והיא מחזיקה בקבוצת אורסקום (Orascom) שנוסדה בידי אב המשפחה אונסי סאוויריס ב-1950.

 

לאחר ההצלחה המהדהדת של החברה, החליט אונסי לפצל את החברה לשלוש חברות שונות: אורסקום טלקום הולדינג (Orascom Telecom Holding), אורסקום קונסטרקשן (Orascom Construction Industries ) ואורסקום דבלופמנטס (Orascom Developments). כל אחד משלוש בניו של אונסי עומד בראש חברה אחרת. נסאף עומד בראש אורסקום דבלופמנטס.

 

הונו של נסאף נאמד ב-6.7 מיליארד דולר, על פי דירוג פורבס והוא האדם ה-240 בעושרו בעולם, על פי דירוג בלומברג. הוא גם האיש העשיר במצרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x