$
תעשייה ופיננסים

BP מתכוננת למחיר של 60 דולר לחבית: מקצצת עלויות לקראת ירידת מחירים נוספת

בכוונת ענקית הנפט גם למכור נכסים בהיקף של 3-5 מיליארד דולר בשנה הבאה וזאת במטרה לעמוד בהתחיבותה לעמוד בתשלום דיבידנדים למשקיעיה; מנכ"ל החברה: "אנו פועלים לאזן מחדש את המסגרת הפיננסית שלנו באקלים הנוכחי"

שירות כלכליסט 12:4227.10.15

ענקית הנפט מבריטניה BP מקצצת עלויות כדי להכין את התאגיד למחירי נפט נמוכים לטווח הארוך. החברה מתכוננת למחיר של 60 דולר לחבית נפט מסוג ברנט עד ל-2017, לפחות. זאת על רקע הירידה המתמשכת של הנפט במהלך השנה החולפת.

 

בכוונת החברה למכור נכסים בהיקף של 3-5 מיליארד דולר בשנה הבאה. מחיר המניה עלה בלמעלה מ-2% בשעות המסחר המוקדמות בלונדון לאחר הודעת החברה. מדובר בחדשות טובות למשקיעי החברה לאור מחויבותה של ההנהלה לעמוד בתשלומי הדיבידנדים, כשהדיבידנד הרבעוני עומד על 10 סנט למניה רגילה. חלוקת הדיבידנדים צפויה להתבצע בדצמבר.

 

מנכ"ל החברה, בוב דאדלי, אמר בהצהרה רשמית של החברה: "בשנה שעברה פעלנו באופן נחרץ כדי להכין את BP לתקופה ממושכת שבה מחירי הנפט יהיו נמוכים, ואנו רואים כעת את פירות הפעילות הזו. כרגע אנו פועלים לאזן מחדש את המסגרת הפיננסית שלנו באקלים הנוכחי של המחירים".

 

דאדלי. "כרגע אנו פועלים לאזן מחדש את המסגרת הפיננסית שלנו באקלים הנוכחי של המחירים". דאדלי. "כרגע אנו פועלים לאזן מחדש את המסגרת הפיננסית שלנו באקלים הנוכחי של המחירים". צילום: בלומברג

 

בנק ההשקעות גודלמן זאקס הזהיר השבוע בפני הסיכונים הטמונים במחירי הנפט בתקופת האביב הבא.

 

אנליסט האקוויטי בג'פריס, ג'ייסון גמל, אמר ל-CNBC: "דעתי האישית היא שלא די במחיר של 60 דולר לחבית לאזן את השוק עד 2017", אולם, רמה זו מספיקה באופן "סביר" לאזן את הדיבידנד של החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x