$
תעשייה ופיננסים

ראש ממשלת סין: "הצמיחה לא גרועה בהתחשב במצב הכלכלה העולמית"

יומיים לפני שמנהיגי סין מתכנסים לדון בתוכנית החומש החדשה לבלימת ההאטה בצמיחה נשא לי קאצ'ינג נאום ובו הודה כי ייתכן שהצמיחה לא תגיע לשיעור של 7%, אך הוא מאמין כי המדינה עדין יכולה להתגבר על בעיותיה הכלכליות

שירות כלכליסט 11:0125.10.15

הכלכלה הסינית לא בהכרח תצמח השנה בשיעור הגבוה מ-7%, כך אמר ראש הממשלה לי קצ'יאנג בשבת, יומיים לפני שמנהיגי סין מתוכננים להתכנס לדיונים על תכנית חומש חדשה לבלימת ההאטה בצמיחה.

 

בנאום שנשא אמש לי הדגיש כי סין עדיין יכולה להתגבר על הבעיות הכלכליות שעומדות בפניה. התמ"ג בכלכלה השנייה בגודלה בעולם צמח ברבעון השלישי בשיעור של 6.9% - הנמוך ביותר מזה שש שנים. אם כי, ניתוחים עצמאיים מצביעים על כך שהנתון הממשי ככל הנראה נמוך מכך באופן משמעותי.

  

מגדל הסחר בייג'ינג מגדל הסחר בייג'ינג צילום: בלומברג

 

במרץ פרסם לי תחזית לצמיחה שנתית של 7%, על רקע מעבר המדינה לכלכלה מבוססת צריכה במקום מבוססת ייצוא והשקעות ממשלתיות. "ראשית, 6.9% דומה ל-7%, וזהו טווח הגיוני", אמר לי, על פי דיווח בעיתון הממשלתי פיפל'ס דיילי. "מעולם לא אמרנו שעלינו להגן על אף יעד לחיים או למוות".

 

עם זאת לי ניסה לשמור על אופטימיות לגבי העתיד. "המאמצים המשותפים של המדינה כולה והפוטנציאל העצום של הכלכלה הסינית, מחזקים את הביטחון שלנו שנוכל להתגבר על הקשיים".

 

גורמים לאופטימיות הזו לפי לי הם העלייה בשיעור התעסוקה, צמיחה בהוצאות על תיירות והצמיחה של סקטור השירותים. עוד הוסיף כי הצמיחה הכלכלית של סין לא גרועה בשנה במיוחד בהתחשב בבעיות בכלכלה העולמית.

 

תכנית החומש, עבורה נפגשים המנהיגים ביום שני, מספקת טיוטת הנחיות רחבה למדינה, המשמשת כמנוע מרכזי לצמיחה העולמית שהביצועים שלה משפיעים על חברות בכל רחבי העולם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x