$
חברה וסביבה

קליפורניה תאפשר לחברות לשקר בנוגע לתווית "Made in America"

בעבר דרשה המדינה מיצרנים שמוצריהם נושאים את התווית לעמוד בכך באופן מלא. חוק חדש משנה את המצב ומאפשר להצהיר על מוצרים כמיוצרים במדינה גם אם רק 90% מהם מיוצרים בארה"ב

שירות כלכליסט 13:5626.09.15

מדינת קליפורניה דרשה בעבר מיצרניה המבקשים למכור מוצרים עם התווית "מיוצר בארה"ב" לוודא כי הם אכן מיוצרים באמריקה, אבל חוק חדש משנה את דרישה זו ומאפשר ליצרנים "לשקר" לגבי מקום הייצור האמיתי, מה שיקשה על צרכנים לקבוע אם מוצר שנושא את התווית המוכרת מכיל חלקים המיוצרים מעבר לים או לא.

 

קניות בקליפורניה. רצו להקל על העסקים המקומיים קניות בקליפורניה. רצו להקל על העסקים המקומיים צילום: בלומברג

 

מושל קליפורניה ג'רי בראון חתם על חוק המאפשר ליצרניות במדינה להצהיר על מוצריהם ככאלה שמיוצרים בארה"ב כל עוד 90% מהמוצר אכן יוצר בארה"ב. חבר מועצת העיר בריאן ג'ונס וסנטור מדינת קליפורניה ג'רי היל, שכתבו את הצת החוק, אמרו שהדרישה כי מוצר הנושא תווית "מיוצר באמריקה" אכן ייוצר 100% במדינה "יוצר נטל מיותר" על עסקים בקליפורניה. "אני שמח שהמושל בראון חתם על החוק החדש המאפשר ליצרניות לשווק מוצרים הנושאים בגאווה את התווית 'Made in America", אמר ג'ונס.

 

עד כה יצרן מקליפורניה שביקש לציין כי מוצר מיוצר בארה"ב היה מחויב לייצר 100% מהמוצר במדינה אולם הקהילה העסקית מחתה על חוק זה משום שהוא מציב רף שקשה לעמוד בו."לתווית כזו יש ערך גבוה עבור יצרניות משום שהוא מעיד על מוצר איכותי יותר בעל תקני בטיחות גבוהים יותר" אמר ל"אל. איי. טיימס" מייקל שו, סגן נשיא התאחדות היצרניות והטכנולוגיה של קליפורניה.

 

כעת השאלה היא אם החוק החדש ייפגע בערך מוצרי חברות כמו "אמריקן אפרל" למשל המתגאים במוצרים המיוצרים אך ורק בארה"ב.. לא ניתן היה לקבל תגובה מהחברה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x