תעשייה ופיננסים

האם הקונקורד ישוב לשימוש תוך 4 שנים?

קבוצת חובבי תעופה מבריטניה גייסה 160 מיליון דולר - במטרה להחזיר לאוויר את המטוס המהיר שקורקע בשנת 2003 בשל עלות תפעול גבוהה

שירות כלכליסט 13:1619.09.15
קבוצה של חובבי תעופה מבריטניה חשפו כי הצליחו לגייס מספיק כסף כדי לרכוש מטוס קונקורד ולהחזיר אותו לשימוש בתוך ארבע שנים. כתוצאה מכך, הקונקורד, שיכול לטוס מהר יותר ממהירות הקול ולחצות את האוקיינוס האטלנטי בפחות מארבע שעות, עשוי למצוא עצמו חזרה באוויר כבר ב-2019.

 

 

מטוס הנוסעים העל קולי הופעל במקור על ידי חברות התעופה בריטיש איירווייז ואייר פרנס, אך קורקע ב-2003 לאחר שהוחלט שעלות התפעול שלו יקרה מדי ושלוש שנים לאחר שמטוס של אייר פרנס התרסק בפריז. אולם קבוצה של טייסי קונקורד לשעבר ונוסעים קבועים, שמכנים את עצמם קלאב קונקורד, טוענים כי גייסו מספיק כסף כדי להחזיר את המטוס לשירות.

 

מטוס קונקורד. ישוב לאוויר ב-2019? מטוס קונקורד. ישוב לאוויר ב-2019? צילום: בלומברג

 

בפוסט שפורסם בבלוג הקבוצה נטען, כי הם עמלים על תוכנית עסקית שתאפשר שימוש בהון של 160 מיליון דולר שהשיגו לשיפוץ מטוס קונקורד מקורקע כדי להבטיח שהוא בטוח לטיסה. לטענתם, לאחר שובו לאוויר ניתן יהיה לשכור את המטוס לאירועים פרטיים.

 

"המכשול העיקרי שעמד לפני כל פרויקט של קונקורד עד כה היה להשיג את הכסף, סוגיה שנאבקנו איתה עד שמצאנו משקיע", כתב נשיא קונקורד קלאב, פול ג'יימס.

 

בקבוצה אומרים כי הם מקווים להציג קונקורד עד 2017, והכוונה היא לשוב לטיסות עד 2019 בדיוק לציון 50 שנה לטיסתו הראשונה של המטוס. על פי התכנון, המטוס יוצג על פלטפורמה של שתי קומות שתמוקם ליד מתקן הלונדון איי (London Eye).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x