$
המזרח התיכון

לראשונה מאז מהפכת 1979: מלונות אירופיים יפעלו באיראן

קבוצת אקור־הוטלס המפעילה את איביס ונובוטל תפתח שני מלונות סמוך לשדה התעופה בשאיפה למשוך תיירות עסקים

שירות כלכליסט 22:3016.09.15

קבוצת אקור־הוטלס (AccorHotels) הצרפתית תהיה לרשת המלונות הבינלאומית הראשונה שתפעל באיראן מאז המהפכה האסלאמית של 1979, עם פתיחתה של המדינה להשקעות מהמערב לאחר החתימה על הסכם הגרעין ביולי. המהלך מתבסס על ההערכות כי לאחר הסרת הסנקציות תחווה איראן צמיחה של ממש בזירת התיירות העסקית.

אקור־הוטלס, רשת המלונות השישית בגודלה בעולם, הודיעה השבוע כי תפתח מלון של רשת איביס וכן שלוחה של רשת נובוטל, סמוך לשדה התעופה הבינלאומי אימאם חומייני של טהרן — מרחק 45 דקות נסיעה ממרכז העיר. גשר להולכי רגל יחבר את המלונות לטרמינל הנוסעים. המלונות, המתוכננים להיפתח ב־15 באוקטובר, יציעו חדרי ישיבות, אולמות כנסים, ספא, חדרי כושר ובריכה.

 

איראנים חוגגים בטהרן לאחר חתימת הסכם הגרעין איראנים חוגגים בטהרן לאחר חתימת הסכם הגרעין צילום: איי אף פי

 

"יש כאן פוטנציאל עצום לפיתוח המותגים שלנו במדינה המונה קרוב ל־80 מיליון תושבים וכלכלתה צומחת במהירות", אמר סבסטיאן באזין, מנכ"ל ויו"ר החברה במסיבת עיתונאים בטהרן.

 

אתמול חתם באזין על הסכם עם חברת אריה זיגוראט שבבעלותה הבניינים שבהם יפעלו המלונות. ד"ר מהאדי ג'האנגירי, יו"ר זיגוראט, ציין כי עתה יזכו המלונות לתוספת של "מסורת האירוח האיראנית והתרבות העשירה של המדינה". דובר מטעם אקור מסר כי החברה תנהל את המלונות עבור השותפה המקומית ולא תשקיע כסף משל עצמה.

 

על פי אתר הנסיעות FlightStats, רק 23 חברות תעופה מספקות שירותים ל־12 מיליון נוסעים שנוחתים בכל שנה בטהרן. בעבר פעלו באיראן כמה מלונות יוקרה של מותגים כמו הייאט ושרתון, אולם הם הועברו לשליטת המדינה לאחר המהפכה. אף כי הסנקציות המערביות לא כוונו ישירות נגד תעשיית התיירות, שנים של בידוד הביאו לצניחה במספר התיירים ולהיעדר השקעות בסקטור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x