• תפריט
בשולי החדשות

צרפת: אישה הוכרה כנכה מכיוון שהיא רגישה לטלפונים סלולריים

מארין רישארד טענה כי היא סובלת מרגישות אלקטרו מגנטית כך שחשיפה לטלפונים ניידים, ראוטרים אלחוטיים, שלטים ומסכי טלוויזיה מעוררת בה בחילות וכאבי ראש; קיבלה קצבת נכות בגובה 500 יורו

שירות כלכליסט 16:1701.09.15

בית המשפט בצרפת העניק קצבת נכות בגובה 500 יורו לאישה שטענה כי היא אלרגית ל- Wi-Fi. האישה, מארין רישארד טענה כי היא סובלת מרגישות אלקטרו מגנטית (EHS), כלומר רגישות קיצונית לקרינה אלקטרו מגנטית שנמצאת במרבית המכשירים המודרנים. כך שלטענת רישארד (39) חשיפה לטלפונים ניידים, ראוטרים אלחוטיים, שלטים ומסכי טלוויזיה מעוררת בה אי נוחות, כולל בחילות וכאבי ראש.

 

עד כה, בתי המשפט בצרפת סירבו להעניק קצבת נכות לאנשים הסובלים מהרגישות הזו, כך שרישארד הכתירה את ניצחונה בבית המשפט בטולוז כ"פריצת דרך". לדברי עורכי דינה, הניצחון מהווה תקדים משפטי עבור "אלפי אנשים". הם הוסיפו כי רישארד מתגוררת בחווה בכפר מרוחק ללא חשמל ומים זורמים, מכיוון שאינה מסוגלת להתמודד עם החשיפה ל- Wi-Fi.

 

על פי הגדרות ארגון הבריאות העולמי, רגישות אלקטרו מגנטית "מאופיינת על ידי מגוון של סימפטומים כלליים חסרי בסיס טוקסיולוגי או פיזיולוגי". אולם, המבחן לזיהוי אנשים הסובלים מהתופעה הזו לא צלח, מכיוון שהמתלוננים לא הצליחו לזהות שדות אלטרומגנטיות בדיוק גבוה יותר מאשר שאינם רגישים.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x