$
בשולי החדשות

למה אסור לקנות תחתוני תחרה ברוסיה?

קללות, תעמולה הומוסקסואלית, אוכל מערבי - והסנטור ג'ון מקיין. אם אתם ברוסיה, יש דברים שאסורים בתכלית האיסור על פי החוק

שירות כלכליסט 22:0523.08.15
בתקופת שלטונו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נכנסו הרבה איסורים למדינה. חלק מהם הזעיקו ועודם מזעיקים ארגונים לזכויות אדם, ואחרים בעיקר נראים מוזרים ותמוהים למבקרים במדינה. אתר CNN ריכז תשעה דוגמאות לכמה מהאיסורים הבולטים.

 

1. "פרופגנדה הומוסקסואלית"

"פרופוגנדה הקשורה ליחסים מיניים לא קונבנציונליים ליד קטינים" אסורה ברוסיה. משמעות הדבר היא שכל מי שמנסה לקדם זכויות להט"ב עלול למצוא עצמו במאסר. ארגון זכויות האדם Human Rights Watch מתאר את החוק "מפלה באופן יסודי ומסוכן שיחמיר את ההומופוביה ברוסיה".

 

הפגנה של הומוסקסואלים בסנט פטרבורג הפגנה של הומוסקסואלים בסנט פטרבורג צילום: איי אף פי

 

2. בלוגים אנונימיים

על פי חוק שנקבע בשנה שעברה בלוגים שיש להם מידי יום 3,000 קוראים ומעלה נדרשים להירשם באתרי מדיה רשמיים ולציית לחוקי התקשורת במדינה. המבקרים אומרים שחוק זה פוגע בחופש הביטוי והופך בלוגרים המתנגדים לממשלה למטרות קלות.

 

בלוג אנונימי בלוג אנונימי צילום: שאטרסטוק

 

3. אוכל מערבי

מוסקבה אוסרת את היבוא של רוב מוצרי המזון מאירופה, ארה"ב קנדה אוסטרליה ומדינות אחרות, בתגובה לסנקציות שהטיל עליה המערב בשל מעורבותה במשבר באוקראינה. לאחרונה החלה הממשלה להשמיד מזון שיובא מהמערב חרף האיסור.

 

גבינה צרפתית גבינה צרפתית צילום: frigoandco.com

 

4. הסנטור ג'ון מקיין

מוסקבה אסרה על כניסתו למדינה של הסנטור האמריקאי ג'ון מקיין בנוסף לדיפלומטים אמריקאים אחרים כחלק מהתגובה שלה לסנקציות מהמערב. אולם מקיין לא נראה מודאג כלל ועיקר. "אם זה אומר שאת חג המולד אבלה בביתי ולא בסיביר, אז אין גאה ממני על הסנקציות מצד ולדימיר פוטין".

 

ג'ון מקיין. דמות מוקצית ברוסיה ג'ון מקיין. דמות מוקצית ברוסיה צילום: בלומברג

 

5. ממים

ממים - התמונות בעלות הכיתוב הסאטירי - נאסרו ברוסיה. למעשה החוק אוסר על התעסקות ושינוי תמונות של כל איש ציבור באופן "הפוגע בכבודם ובתדמיתם".

 

מם על פוטין מם על פוטין צילום: imagefap.com

 

6. סרטי תום הארדי

רוסיה אסרה על הקרנת הסרט "ילד 44" - הסרט ההוליוודי על רוצח סדרתי ברוסיה בעידן הסובייטי הגורמת לברית המועצות להיראות כמו גיהנום.

 

סרט של תום הארדי סרט של תום הארדי צילום: איי פי

 

7. קללות

שפה בוטה נאסרה בשנה שעברה בטלוויזיה ובקולנוע וכן באירועי בידור ותרבות. כל העובר על חוק זה צפוי לקנס של עד 2,500 רובלים (40 דולר). חברות העוברות על חוק זה יכולות להיקנס ב-50 אלף רובל (700 דולר).

 

נהג מקלל. לא בכבישי רוסיה נהג מקלל. לא בכבישי רוסיה צילום: שאטרסטוק

 

8. אתרי אינטרנט שקשורים לסמים

כלב השמירה של התקשורת והטכנולוגיה הרוסיות יכול לחסום כל אתר שנמצא לא חוקי ללא צורך בצו בית משפט.

החוק נועד להגן על ילדים מפני תוכן מזיק אולם זוכה לביקורת מצד ארגון כתבים ללא גבולות בשל העדר השקיפות שלו. חלקים נרחבים בוויקיפדיה נמחקו ברוסיה בשל תוכן הקשור לסמים ולהתאבדויות.

 

Weed, אתר אינטרנט שקשור לסמים. לא ברוסיה Weed, אתר אינטרנט שקשור לסמים. לא ברוסיה צילום: צילום מסך WEED.COM

 

9. לבני תחרה

רוסיה, וכן קזחסטן, אסרו על מכירת לבני נשים עם תחרה. המדינות אמצו את החוק ב-2013 שעל פי על אריגים הנוגעים בעור להכיל לפחות 6% תחרה, מסיבות בטיחותיות. לבני תחרה עשויים מחומרים שיש בהם פחות מ-4% כותנה ועל כן הם אסורים.

 

לבני תחרה לבני תחרה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x