$
בשולי החדשות

הנופש של מלך סעודיה בריביירה הצרפתית מעורר את זעם הרוחצים

חופשתו של המלך סלמן ופמלייתו הכוללת 1,000 איש צפויה לתת דחיפה לכלכה המקומית, אבל היא מרגיזה את המקומיים בשל דרישתו להפוך חוף ציבורי לפרטי: "אנחנו מבקשים מהמדינה לשמור על ערך השיוויון"

שירות כלכליסט 10:4726.07.15
ביום שישי נחת בצרפת לחופשה בריביירה מלך סעודיה, מלווה בפמליה של 1,000 איש. החופשה שתיארך שלושה שבועות צפויה כמובן להעניק דחיפה לכלכלה המקומית, אך הציתה גם זעם בקרב המקומיים בשל סגירת חוף ציבורי מטעמי ביטחון ופרטיות של המשלחת המלכותית.

 

חברי המעגל הפנימי של המלך סלמן ישהו בווילה פרטית בבעלות המשפחה, שמתפרשת על פני קילומטר בריביירה בין אנטיב ומרסי. 700 חברים נוספים בפמליה ישוכנו במלונות יוקרה ברחבי קאן. מעבר לכך, בהתאם למסורת מאות סעודים נוסעים בעקבות המלך לחופשה, כך שמספר האזרחים הסעודים שנוהרים לאתרי הנופש בדרום צרפת עומד על סביבות 1,000.

 

הריביירה הצרפתית. 45 אלף חתימות בעצומה נגד הפיכת החוף לפרטי הריביירה הצרפתית. 45 אלף חתימות בעצומה נגד הפיכת החוף לפרטי צילום: shutterstock

 

"אלו הן בהחלט חדשות טובות", מסר מישל שבילו, נשיא איגוד מנהלי המלונות בקאן. "מדובר על אנשים עם כוח קנייה גדול, שיועילו לא רק לתעשיית מלונות היוקרה אלא גם לסקטורי הקמעונות והתיירות", הוסיף. אולם, בשל הביקור תיסגר רצועת חוף ציבורית באורך קילומטר, והמאבטחים יעצרו כל מי שמתקרב עד 300 מטרים מהווילה המלכותית. הסעודים עוררו זעם רב גם מכיוון שהחלו בעבודה על מעלית מהחוף ישירות לווילה, שגרמה לכך ששפכו כמות גדולה של מלט ישירות על החול.

 

עצומה נגד הפיכתו של החוף לפרטי השיגה כבר מעל 45 אלף חתימות בתוך שמונה ימים. "האזור הטבעי הזה, כמו כל נכסי החוף הציבוריים, הוא נכס ציבורי מהותי שצריך להיות נגיש לכל – תושבים, צרפתיים וזרים ואנשים שעוברים במקום", נכתב בעצומה. "אנחנו מבקשים מהמדינה להבטיח את עקרון היסוד של שוויון לכל האזרחים".

 

תגובות נזעמות נשמעו גם ברחוב. "נמאס לי מהבלגן הזה", התלוננה אישה מקומית בפני סוכנות החדשות AFP. "זה הגיוני להבטיח את הביטחון שלהם, אבל תנו לנו ללכת לשחות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x