$
תעשייה ופיננסים

בעקבות פירצת האבטחה: ריקול ל-1.4 מיליון מכוניות פיאט-קרייזלר בארה"ב

זאת לאחר שהשבוע הצליחו חוקרי אבטחת מידע להשתלט על מחשבי מכונית מתוצרת החברה מרחוק; בעלי המכוניות יקבלו התקן USB שיוכלו להטעין באמצעותו ישירות לרכב את תוכנת האבטחה

שירות כלכליסט 18:4424.07.15

חברת פיאט קרייזלר הודיעה היום (ו') על ריקול ל-1.4 מיליון מכוניות בעלי מכשירי רדיו מסוג מסוים, וזאת בעקבות החשיפה השבוע, לפיה חוקרי אבטחת מידע הצליחו להשתלט על מחשבי מכונית מתוצרת החברה מרחוק. הריקול כולל מכוניות מדגמי דודג' (צ'אלנג'ר), ג'יפ (צ'ירוקי וגרנד צ'ירוקי), ראם וקרייזלר שיוצרו השנה.  

 

לפי הודעת החברה, "בטיחות לקוחותינו בארה"ב היא בעדיפות עליונה, כמו גם שמירת אמונם במוצרי החברה. בהתאם לכך, החברה הקימה צוות של מהנדסי בקרת איכות שיזהה ויישם את האמצעים הטובים לפיתוחי תוכנה". החברה מסרה כי לא ידוע לה על נפגעים כתוצאה מהשתלטות מרחוק של האקרים, והמהלך נעשה "ליתר ביטחון".

 

 

 צילום: בלומברג

 

ב-CNBC דווח כי בעלי המכוניות לא יצטרכו להביאן למוסכים, אלא יקבלו התקן USB שיוכלו להטעין באמצעותו ישירות לרכב את תוכנת האבטחה. אתמול מסרה פיאט קרייזלר כי היא חסמה אפשרות להשתלט מרחוק על מכוניות מסוימות מתוצרתה באמצעות עדכון שביצעה.

 

 

 

במהלך השבוע נחשף כי שני חוקרי אבטחת מידע הצליחו להשתלט על ג'יפ מסוג צ'ירוקי ולהסיעו בדרך ראשית במדינת מיזורי. השניים ניצלו פרצת אבטחה במערכת Uconnect מתוצרת פיאט-קרייזלר המותקנת במכונית כדי להשתלט על מערכת הבידור של הרכב, ולאחר מכן ביצעו שינויים בתוכנת ההפעלה של המערכת שאפשרו להם לשלוח פקודות להגה, לבלמים ולמנוע. במהלך הניסוי, שנעשה בתנאים מבוקרים, נהג בו כתב של מגזין Wired.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x