חברה וסביבה

הראפר 50 סנט הגיש בקשה לפשיטת רגל

קרטיס ג'קסון, אחד הראפרים המוכרים והמצליחים בעולם, דיווח לבית המשפט כי נקלע לחובות של 50-10 מיליון דולר

שירות כלכליסט 12:3414.07.15

הראפר קרטיס ג'קסון, הידוע בכינויו "50 סנט", הגיש אתמול בקשה לפשיטת רגל. "במסמכים שהוגשו לבית המשפט לפשיטת רגל בהארטפורד, קונטיקט, דיווח ג'קסון על נכסים וחובות בטווח של 50-10 מיליון דולר", מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

 

הבקשה מגיעה שלושה ימים בלבד לאחר שבית המשפט הורה לראפר לשלם 5 מיליון דולר לזוגתו לשעבר של יריבו בזירה המוזיקלית, ריק רוס, שתבעה אותו לאחר שהעלה סרטון סקס שלה לרשת בניסיון להשפיל בפומבי את רוס.

 

הראפר הגיש בקשה לפשיטת רגל המאפשרת לו לשמור על האינטרסים העסקיים שלו. עורך דינו של 50 סנט אמר "התביעה מאפשרת לג'קסון לארגן מחדש את ענייניו הפיננסיים תוך טיפול במחויבויות מקצועיות ולקיחת צעדים למצב את האינטרסים העסקיים העתידיים שלו. האינטרסים העסקיים של ג'קסון לא ייפגעו".

 

50 סנט 50 סנט צילום: אי פי אי

 

עד לפני שנים מספר היה ג'קסון אחד מהראפרים העשירים בעולם, הודות לאחזקות שלו בחברת ויטמין ווטר (Vitamin Water). ב-2007 רכשה חברת קוקה קולה את החברה תמורת 4.1 מיליארד דולר. על פי ה"וושינגטון פוסט", "הדעה הייתה של-50 סנט הרוויח מהמכירה 100-60 מיליון דולר - מה שהציב את שוויו האישי בסביבות מחצית מיליארד דולר". על אף שג'קסון כבר לא מחזיק במניות החברה, הוא המשיך לשמש כדובר שלה.

 

אלבומיו של הזמר המצליח נמכרו ב-21 מיליון עותקים והוא כיכב בשורה ארוכה של תפקידים טלוויזיוניים וקולנועיים. במאי העריך מגזין פורבס את הונו של ג'קסון ב-155 מיליון דולר מה שהציב אותו במקום הרביעי ברשימת הראפרים העשירים בעולם (המוביל ברשימה זו הוא דידי, בעל שווי של 735 מיליון דולר).

 

למרבה האירוניה, הבקשה לפשיטת הרגל מגיעה ימים מועטים לאחר שעיתון ה"ניו יורק טיימס" שיבח את 50 סנט על "האינסטינקטים העסקיים היוצאים מן הכלל שלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x