$
חברה וסביבה

בן אנד ג'ריס שינתה שם של גלידה כהוקרה על האישור לנישואים חד מיניים

החברה שינתה את שמה של גלידת הבצק עוגיות הפופולרית - Chocolate Chip Cookie Dough ל-I Dough, I Dough ("איי דו")

שירות כלכליסט 10:0927.06.15

יצרנית הגלידה האמריקאית בן אנד ג'ריס שינתה את השם של אחת הגלידות המצליחות ביותר שלה כהוקרה על החלטת בית המשפט הגבוה בארה"ב להפוך את הנישואים החד מיניים לחוקיים בכל רחבי המדינה.

 

ענקית הגלידות שינתה את השם של גלידת הבצק עוגיות הפופולרית - Chocolate Chip Cookie Dough ל- I Dough, I Dough ("איי דו"), ואף עיצבה אריזה מיוחדת לכבוד האירוע.

 

נישואים חד מיניים בארה"ב נישואים חד מיניים בארה"ב צילום: רויטרס

 

"בן אנד ג'ריס גאים בהחלטה התקדימית של בית המשפט הגבוה נגד אפליה, ובעמדה האמיצה שהפגין בעד שוויון לזוגות חד מיניים בכל מקום", מסר ג'סטין סולהיים, מנכ"ל החברה.

 

החברה הביעה פעמים רבות לאורך 37 שנות קיומה תמיכה בזכויות זוגות חד מיניים. ב-1989 לדוגמה, בן אנד ג'ריס הייתה החברה הראשונה במדינת ורמונט שהציעה את אותן הטבות לזוגות חד מיניים כמו לזוגות הטרוסקסואלים, ואילו ב-2009 היא שינתה את השם של גלידת צ'אבי האבי להאבי האבי (חתן חתן) כתמיכה בנישואים חד מיניים.

 

גם אובמה וקוק בירכו

 

הפסיקה של בית המשפט גררה תגובות מקיר לקיר. מלבד בן אנד ג'ריס, גם מנכ"ל אפל טים קוק מיהר לשבח את ההחלטה. קוק, שחשף בשנה שעברה את היותו הומו, כינה את המהלך "ניצחון לשוויון, להתמדה ולאהבה", בחשבון הטוויטר שלו. "האנשים שהם משוגעים מספיק כדי לחשוב שהם יכולים לשנות את העולם, הם האנשים שאכן עושים זאת", הוסיף.

 

גם נשיא ארה"ב ברק אובמה הצטרף למברכים. "הפסיקה הזו היא ניצחון לאמריקה. היא מאשרת את מה שמיליוני אמריקאים כבר ידעו בליבם: כשכל האמריקאים זוכים ליחס שווה, כולנו נהייה חופשיים יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x