$
חברה וסביבה

בלגיה נגד פייסבוק: "הרשת החברתית רומסת את חוקי הפרטיות"

בבלגיה טוענים כי "פייסבוק עוקבת בחשאי אחר משתמשים ולא משתמשים ומעבדת את הנתונים בצורה בולטת". פייסבוק: "אין לתביעה בסיס"

שירות כלכליסט 10:2416.06.15
בלגיה תובעת את פייסבוק בטענה שהרשת החברתית עוקבת בצורה לא חוקית אחר המשתמשים שלה. ההחלטה לתבוע התקבלה בעקבות דו"ח של ועדת הפרטיות, שגרס כי פייסבוק רומסת את חוקי הפרטיות במדינה. בבלגיה מקווים כי השופט יחייב את פייסבוק לציית להמלצות דו"ח הוועדה. המקרה יוצג בפני בית המשפט ביום חמישי.

 

החששות שהציג הרגולטור הבלגי נוגעים בעיקר "לאופן שבו הרשת החברתית עוקבת בחשאי אחר משתמשים ולא משתמשים ומעבדת את הנתונים בצורה בולטת", הסביר ווילאם דבוקלר, יו"ר הוועדה, לעיתון הבלגי דה מורגן. "אפילו אנשים שהצהירו בבירור שאינם מוכנים שיעקבו אחריהם, בכל זאת עוקבים אחריהם", הוסיף. לדבריו, פייסבוק אחסנה מידע לגבי האתרים בהם ביקרו הגולשים, זאת מבלי ידיעתם.

 

בפייסבוק אמרו בתגובה כי מדובר במהלך "תיאטרלי" והודו כי הופתעו מהתביעה. "הופתענו והתאכזבנו מכך שלאחר שהוועדה הסכימה להיפגש איתנו ב-19 ביוני כדי לדון בהמלצות, הם נקטו בפעולה התיאטרלית של הבאת פייסבוק לבית המשפט יום לפני הפגישה", מסר דובר של החברה.

 

"אף שאנחנו בטוחים שאין לתביעה בסיס, אנחנו שמחים להמשיך ולעבוד איתם במאמץ להפיג את החששות שלהם, באמצעות דיאלוג איתנו בפייסבוק אירלנד ועם הרגולטור שלנו, המפקח על הגנת המידע באירלנד". בפייסבוק טוענים כי אין סיבה שיפוקחו על ידי הרגולטורים בכל מדינה אירופית, אלא מספיק שיהיו תחת תחום הפיקוח של ועדת המידע באירלנד ויצייתו לחוקי הגנת המידע האירופיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x