$
חברה וסביבה

הבית הלבן מאשר: ייתכן שהיתה התקפת סייבר נוספת על מחשבי הממשל

לפני חודשיים האקרים שפעלו ככל הנראה מטעם ממשלת סין גנבו פרטים של 4 מיליון עובדי ציבור בארה"ב. כעת מאשר הבית הלבן שייתכן שהיו התקפות סייבר נוספות ונפרץ מידע הנוגע לבדיקות רקע של עובדים

בלומברג 10:4213.06.15

הבית הלבן מאשר כי ייתכן שהיתה התקפת סייבר נוספת על מחשבים של הממשל. על פי הודעה שמסר הבית הלבן, האקרים פרצו כנראה לרשומות אישיות של עובדים יותר מפעם אחת. במסגרת הפריצה, הגיעו ההאקרים בין היתר למידע רגיש על בדיקות רקע שנערכו לעובדים.

 

ברק אובמה ברק אובמה צילום: בלומברג

 

הפריצה נתגלתה בעת שהרשויות ערכו חקירה לגבי מתקפת הסייבר שהתרחשה לפני כחודשיים, במסגרתה פרצו האקרים לרשומות של 4 מיליון עובדים פדראליים. מדובר ברשומות השמורות במחשבי מדור ניהול כוח אדם של הבית הלבן, וגורמים שהיו מעורבים בחקירה מסרו שמאחורי המתקפה עומדים האקרים שפעלו מטעם ממשלת סין. ייתכן שהפריצה האחרונה השפיעה על "מידע הקשור לבדיקות רקע של עובדים קיימים, עובדים לשעבר ומועמדים לעבודה של הממשלה". כך נאמר בהצהרה רשמית של הבית הלבן.

 

הפריצה האחרונה שבה נגנב מידע ממשלתי היא אחת החמורות שהתרחשו מעולם בארה"ב. ככל הידוע, ההאקרים הצליחו לפרוץ לשתי בדיקות רקע לפחות של עובדים המכילות מידע מקיף על חייהם, מכריהם ובני המשפחה שלהם, ונחשפו גם למידע על ההרגלים שלהם ולמידע פרטי נוסף. כמו כן מכילים התיקים את מספרי הביטוח הלאומי האישיים של הנבדקים ושל בני משפחותיהם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x