$
בשולי החדשות

היזם הסדרתי אלון מאסק מתכנן ליישב מיליון בני אדם על מאדים

מאסק סבור שיהיה צורך ב-10,000 שיגורים של חלליות עם כ-100 נוסעים בכל אחת מהן וכן ב-10 שיגורים של חלליות אספקה על כל שיגור של חללית שתעביר בני אדם. הוא צופה שהרעיון יוכל להתגשם בתוך 100 שנים

שירות כלכליסט 13:0310.06.15

היזם הסדרתי אלון מאסק לא עוצר במכוניות חשמליות ומתכנן ליישב אנשים על מאדים. מאסק הוא מייסדן של החברות PayPal, טסלה מוטורס וספייס איקס. הוא אובססיבי להנדסה פורצת גבולות בתחום כיבוש החלל.

 

 

בראיון למגזין Aeon הכריז מאסק, כי הוא רוצה להקים במאדים את התשתיות והתעשייה הקיימות כיום, אך לשם כך יהיה צורך בכוח עבודה גדול של מיליון אנשים לפחות. "גם אם יהיו מיליון, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל אדם יספק רמות פריון גבוהות ביותר, שכן צריך להקים מחדש את הבסיס התעשייתי כולו על מאדים. יהיה צריך לכרות וללטש חומרים שונים בסביבה קשה בהרבה משיש בכדור הארץ. לא יצמחו שם עצים, לא יהיה חמצן או חנקן, לא יהיה נפט".

 

אלון מאסק וחללית ה"דראגון" שבנה (ארכיון) אלון מאסק וחללית ה"דראגון" שבנה (ארכיון) צילום: אם סי טי

 

מאסק הוסיף כי על מנת להעביר את כל האנשים האלה למאדים יהיה צורך לממן 10,000 שיגורים של חלליות וכן יצטרכו להעביר ציוד. להערכתו של מאסק מדובר ב-10 שיגורים של חלליות אספקה על כל שיגור של חללית שתעביר בני אדם.

 

התרחיש הזה אמנם נשמע עתידני, אך לטענתו של מאסק הוא יכול להתגשם כבר בתוך 100 שנים. על פי ההערכות בתעשייה, מאסק כבר החל בתכנון חללית ענק שתוכל לשאת עד 100 נוסעים.

 

הוא עצמו ציין בראיון כי הוא מקווה שיוכל לחשוף פרטים נוספים על תוכנית המאדים שלו עד סוף השנה. במקביל חברת SpaceX שבבעלותו עובדת על פיתוח רקטות לשיגורים לחלל לשימוש חוזר. "הרקטות הן צורת התחבורה היחידה על כדור הארץ שמחייבת בנייה מחדש של הכלי לפני כל מסע", הסביר מאסק. "תחשבו שהיה צריך לבנות מטוס לפני כל טיסה?"

 

הרקטות לשימוש חוזר יפחיתו עלויות ויאפשרו לשגר אנשים וציוד לחלל במהירות גדולה בהרבה – במקום לשגר אחת לכמה חודשים, רקטות לשימוש חזור יאפשרו כמה שיגורים ביום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x