$
תעשייה ופיננסים

וודאפון: מגעים עם ליברטי על "החלפת נכסים"

חברת הסלולר השנייה בגודלה בעולם הודיעה כי המגעים עם חברת הכבלים הגדולה באירופה אינם עוסקים באפשרות של מיזוג מלא

שירות כלכליסט 14:3805.06.15

(ארכיון) (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

וודאפון, מפעילת רשת הסלולר השנייה בגודלה בעולם, הודיעה היום כי היא מנהלת שיחות עם חברת הכבלים ליברטי גלובל (Liberal Global) לגבי "החלפת נכסים נבחרים"; החברה הדגישה כי אינה מנהלת מגעים לגבי מיזוג שלם. המגעים היו מקור לספקולציות רבות בשוק לאחרונה.

 

כבר זמן רב שוודאפון מקושרת לרכישה או לעסקת החלף עם ליברטי, חברת הכבלים הגדולה באירופה, על רקע התמזגותם של תעשיות הטלקום הנייד והנייח.

 

"וודאפון לא מקיימת מגעים עם ליברטי גלובל לגבי מיזוג שתי החברות", הודיעה היום החברה בהצהרת תגובה לספקולציות בתקשורת. היא לא סיפקה פרטים אחרים לגבי אילו חלקים מפעילותה באירופה מעורבים בעסקה.

 

"אין כל ודאות כי עסקה תיחתם. כמו כן, אין ודאות לגבי זהות הנכסים באירופה שיהיו מעורבים בה, אם וכאשר", מסרה החברה בהודעה.

 

ליברטי גלובל, שלה פעילות ב-12 מדינות אירופה, בהן בריטניה, גרמניה והולנד, ושווי השוק שלה עומד על 46 מיליארד דולר; השווי של וודאפון הוא 201 מיליארד דולר.

 

אנליסט בתחום, שביקש להישאר בעילום שם, אמר היום לרויטרס כי ייתכן שוודאפון תסכים להיפרד מהחטיבה ההולנדית שלה בתמורה לרכישת וירג'ן מידה (Virgin Media).

 

לוודאפון יש 446 מיליון לקוחות סלולאריים בעולם, מאלבניה ועד אירלנד, קטאר, הודו, דרום אפריקה וניו זילנד. לאחרונה מאבדת החברה נתחי שוק למתחריה בשל המעבר לחבילות תקשורת מלאות הכוללות אינטרנט בפס רחב, טלוויזיה, טלפון נייח ושירותי מובייל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x