$
תעשייה ופיננסים

מנכ"לית ג'נרל מוטורס דחתה הצעת מיזוג מצד מנכ"ל פיאט-קרייזלר

לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס", מרי בארה דחתה הצעת מיזוג ששלח לה במרץ האחרון סרג'יו מרקיונה

שירות כלכליסט 16:2224.05.15

מנכ"ל פיאט-קרייזלר סרג'יו מרקיונה שלח אימייל למנכ"לית ג'נרל מוטורס מרי בארה במרץ האחרון, בהצעה למזג את שתי חברות הרכב, אך נדחה - כך דיווח היום (שבת) "הניו יורק טיימס".

 

בצטטו שני גורמים המצויים בעניין, "הטיימס" ציין כי מרקיונה כתב לבארה, שמיזוג יאפשר ליצרניות הרכב לחסוך מיליארדי דולרים בעלויות וגם ייצר ענקית רכב עולמית.

 

סוכנות רויטרס דיווחה לראשונה ב-13 באפריל כי מרקיונה, העומד בראש יצרנית כלי הרכב השביעית בגודלה בעולם, שוקל מיזוג ענק, ייתכן ועם חברה אמריקאית. זאת כדי לחזק את פיאט לפני פרישתו בתחילת 2019.

 

סרג'יו מרקיונה. נדחה על ידי בארה סרג'יו מרקיונה. נדחה על ידי בארה צילום: בלומברג

 

"הניו יורק טיימס" דיווח כי הרעיון של מיזוג לא קסם לבארה וגם לא לבכירים האחרים בג'נרל מוטורס. "במקום זאת, בקשתו של מרקיונה לפגישה נדחתה על הסף", דיווח הטיימס, בצטטו גורמים המקורבים לנושא, שסירבו להיחשף.

 

בסוף אפריל, מרקיונה דיבר בפומבי על רצונו לצמצם את מספר השחקניות בתעשיית הרכב העולמית, זאת ברקע לדו"חות חלשים מהצפוי ברבעון הראשון. ב-4 במאי ציינה בארה כי לא קיימה שיחות עם מרקיונה וכי ג'נרל מוטורס תמשיך לקדם את תוכניתה העצמאית להשקעות בפיתוח מוצרים.

 

מיזוג עם גוגל או אפל?

 

במהלך מצגת ב-29 באפריל, מרקיונה אמר כי אם יצרניות הרכב המסורתיות יתעלמו מקריאתו לצמצום מספר השחקניות, הוא עשוי לקדם דיון בכך עם חברות בעמק הסיליקון, כולל גוגל ואפל, הבוחנות דרכים להציע חלופות לשוק כלי הרכב המסורתי. מוקדם יותר החודש, מרקיונה נועד עם בכירי טסלה ואפל, אך לא מסר פרטים על תוצאות הפגישות.

 

אנליסטים ציינו כי גוגל או אפל עשויות לפנות ליצרנית כלי רכב קיימת כדי לייצר עבורן מכוניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x