$
חברה וסביבה

מנכ"ל באייר: הכלכלות הגדולות בעולם חייבות להשקיע מיליארדים בפיתוח אנטיביוטיקה חדשה

מנהל ענקית התרופות הגרמנית מרין דקרס טוען כי צורך השעה הוא לפתח תרופות אנטיביוטיות שיעמדו באיום הגדול של חיידקים עמידים: "פיתוח תרופות חדשות יעלה 22 מיליארד דולר. הרבה? זה האתגר הגדול בתחום המחלות המדבקות"

שירות כלכליסט 21:0823.05.15

חברת התרופות הגרמנית באייר מצפה כי הכלכלות הגדולות בעולם ישקיעו מיליארדי יורו למימון הפיתוח של תרופות אנטיביוטיות שיעמדו באיום הגדל של חיידקים עמידים לתרופות. "אני מצפה שתוקם קרן רב לאומית למימון מחקר אנטיביוטי", אמר ביום שישי מנכ"ל באייר מרין דקרס בראיון למגזין דר שפיגל. לדבריו, ההכרזה על המימון אמורה להתקבל במהלך כינוס מנהיגות מדינות ה-G7 שיתקיים ביוני בגרמניה.

 

חקר חיידקים שעמידים באנטיביוטיקה חקר חיידקים שעמידים באנטיביוטיקה

 

דקרס המשיך וציים מחקרים על כך שפיתוח ארבע תרופות אנטיביוטיקה חדשות יעלה 224.4 מיליארד דולר. "זה אולי יותר מדי, אך זה בהחלט יהיה יקר", הסביר. בארגון הבריאות העולמי (WHO) הגדירו את העלייה בחיידקים העמידים לתרופות כ"אתגר המשמעותי ביותר בתחום המחלות המדבקות". בהתאם, משרד הבריאות הגרמני אמר כי בברלין מעוניינים להעלות את הנושא במסגרת הנשיאות של המדינה על קבוצת ה-G7, שתבוא לידי ביטוי גם באירוח הכנס ביוני בבוואריה.

 

דקרס מצידו טוען כי ממשלות צריכות להעניק יותר חוזי פיתוח לאנטיביוטיקה לחברות תרופות, כפי שהן מעניקות חוזים לחברות ייצור נשק.

בתעשיית התרופות הטענה היא שבסקטור הפרטי נמנעים מפיתוח תרופות אנטיביוטיות חדשות, מכיוון שעל מנת למנוע הופעה של חיידקים חדשים ועמידים יותר, התרופות החדשות ישמשו רק כשהטיפול הקיים ייכשל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x