$
תעשייה ופיננסים

UBS ישלם 545 מיליון דולר ליישוב מעורבותו בפרשיית מניפולציית ה"ליבור"

ההודאה של הבנק השוויצרי מגיעה במסגרת מה שצפוי להיות חשבון מצרפי של 5 מיליארד דולר נגד חמשת הבנקים הגדולים בעולם כתוצאה מהסכם בין הרשויות בארה"ב ובבריטניה בחקירת מניפולציית שערי החליפין

שירות כלכליסט 12:5120.05.15

בנק UBS הודיע היום כי יישב את החקירה המתנהלת נגדו מצד הרשויות בארה"ב לגבי מניפולציית שוק המטבעות שבה היה מעורב. הבנק ישלם 545 מיליון דולר של קנסות מצרפיים ויודה באשמה בסעיף אחד של הונאה בתיק אחר.

 

ההודאה של הבנק השוויצרי מגיעה במסגרת מה שצפוי להיות חשבון מצרפי של 5 מיליארד דולר נגד חמשת הבנקים הגדולים בעולם כתוצאה מהסכם בין הרשויות בארה"ב ובבריטניה בחקירת מניפולציית שערי החליפין. כך מדווחת סוכנות רויטרס.

 

אקסל וובר, מנכ"ל UBS אקסל וובר, מנכ"ל UBS צילום: בלומברג

 

על פי UBS, ההסדר כולל קנס של 203 מיליון דולר לאחר שהודה באשמת מניפולציה של ריביות העוגן הבין בנקאיות בלונדון, ה"ליבור" (LIBOR).

 

הבנק, היושב בציריך, הגיע בתחילה להסכם בפרשייה ב-2012, אולם גורמים במערכת המשפט האמריקאי ביטלו את ההסכם שלא לתבוע את הבנק בגין מעורבותו בפרשיית הליבור, כאשר החלה החקירה להסתעף. בשלב מסוים אף זכה הבנק לחסינות מותנית לגבי אישומי שער החליפין משום שהיה הראשון לדווח על העבירות לרשויות בארה"ב.

 

"הבנק ממשיך לשתף פעולה בחקירה המתמשכת מצד רשויות אחרות בסוגיה זו החובקת את ענף הבנקאות והכוללת אף חקירות של אנשים ספציפיים", הודיע הבנק בהצהרה רשמית מבלי למסור פרטים.

 

ההסכם שהבנק חתם עליו היום עם משרד המשפטים האמריקאי, הפד, ומחלקת הבנקאות של מדינת קונטיקט, מגיעה בעקבותיו של הסכם של הבנק עם הרגולטור השוויצרי FINMA, מלפני שישה חודשים שכלל גם כנסות וקיצוצי בונוסים.

"התנהגותם של מספר מצומצם של עובדים היא לא מקובלת ונקטנו צעדים משמעתיים בהתאם", אמר מנכ"ל הבנק אקסל וובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x