$
תעשייה ופיננסים

ארה"ב: ברקליס צפוי להיקנס שוב בפרשת הטיית ריבית הליבור

הבנק הפר את ההסדר עם הרשויות האמריקאיות מ-2012, שבמסגרתו שילם קנס של 452 מיליון דולר; ככל הנראה הקנס הפעם יעמוד על 60 מיליון דולר

שירות כלכליסט 12:2715.05.15

הבנק הבריטי ברקליס ככל הנראה ייקנס פעם נוספת בשל הפרת ההסדר מיוני 2012 עם הרשויות האמריקאיות על הטיית ריבית הליבור, כך על פי מקורבים לנושא שביקשו להישאר בעילום שם.

 

על פי אחד המקורבים, גודלו של הקנס עוד לא נקבע סופית אך לפני כמה שבועות עמד סביב 60 מיליון דולר. עם זאת, התובעים האמריקאים לא ידרשו מברקליס להודות באשמה, זאת בניגוד לדרישה מ-UBS שמואשם בהפרה חוזרת של ההסדר מלפני שלוש שנים.

 

הקנס המדובר הוא בנוסף לקנס נוסף עליו צפוי משרד המשפטים האמריקאי להכריז בשבוע הבא, בעקבות חקירה של ברקליס וארבעה בנקים נוספים החשודים בהטיית שוקי המט"ח. הבנקים הנוספים הם סיטיגרופ, ג'י.פי.מורגן, רויאל בנק אוף סקוטלנד ו-UBS.

 

ברקליס ברקליס צילום: בלומברג

 

מברקליס וממשרד המשפטים האמריקאי סרבו להגיב על הידיעה.

 

ברקליס יהיה הבנק השני שנענש על ידי משרד המשפטים על הפרת התחייבות להתנהג לפי החוקים בזמן שמתנהלת החקירה בנושא הטיית הליבור. במשרד המשפטים הביעו כבר במרץ את נכונותם לתבוע בנקים על התנהגות קודמות אם יפרו את ההסדרים הפליליים, זו הפעם הראשונה שמדיניות מסוג זה תיושם בתעשיית הפיננסים.

 

"בנק שמפר הסדרים הוא עבריין חוזר עם היסטוריה של התנהלות לא הולמת, או בנק שלא משתף פעולה עם החקירה ומתמהמה - יעמוד בפני ההשלכות הפליליות של אותן הפרות", הכריזה העוזרת לתובע הכללי, לזלי קלדוול בכנס נגד הלבנות הון בפלורידה. על פי ההסדר המקורי שהושג ביוני 2012, ברקליס נאלץ לשלם 452.3 מיליון דולר בשל מעורבותו בפרשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x