$
בשולי החדשות

איקאה: בשנת 2025 שולחן האוכל שלנו גם יבשל

על פי ענקית הריהוט בעוד עשר שנים שולחן המטבח יוכל לומר לנו מה לבשל בהתבסס על המוצרים שהונחו עליו. את הכנת האוכל ילווה סרטון שידריך את המבשל צעד אחד צעד. צפו בסרטון

שירות כלכליסט 14:0828.04.15
איקאה החלה להציג במילאנו את החזון שלה למטבח בשנת 2025. על פי ענקית הריהוט בעוד עשר שנים שולחן המטבח יוכל לומר לנו מה לבשל בהתבסס על המוצרים שהונחו עליו. מוצרים חסרים יסופקו באופן כמעט מיידי על ידי מל"טים, בעוד שעל השולחן יוקרן סרטון הדרכה של המתכון שילווה את המבשל צעד אחד צעד. לאחר סיום הבישול, קופסאות אחסון אוכל יחליפו את המקרר וישמרו על המוצרים בטמפרטורה הנכונה על המדפים.

 


 

באיקאה לא עצרו שם, ולפי החזון שלהם מערכת מיוחדת תדחס את שאריות המזון לתוך אריזות יבשות וחסרות ריח, כשהמים ישמשו להשקיית העציצים.

 

שולחן המטבח החכם אותו מתארת איקאה יכלול מצלמה ומקרן שיותקנו מעליו וישמשו כמרכז בקרה אינטראקטיבי. לאחר שמניחים אוכל על השולחן, המצלמה תזהה את המוצרים ותציג הצעות למנות, כולל המתכונים שלהן. השולחן יכול לשמש גם כתנור בעזרת גלילים חשמליים שיונחו מתחת למשטח ויוכלו לשמש לבישול ולהטענת מכשירים אלחוטיים.

 

שולחן שגם מבשל שולחן שגם מבשל צילום: ikea

 

קופסאות האחסון מבוססות על ההנחה כי בעוד עשר שנים מהיום אנשים יוותרו על הביקור השבועי בסופר, ובמקום מל"טים או מכוניות ללא נהג יערכו את המשלוחים של המוצרים, שיקרו בתוך דקות מרגע ביצוע ההזמנה. באיקאה מאמינים כי המדפים עליהם יאוחסנו המצרכים יכללו חיישנים מוחבאים וטכנולוגיות צינון חכמה, כך שהטמפרטורה תותאם לסוג המזון המאוחסן.

 

המטבח יכלול גם ריהוט טעינה אלחוטי, אותו חשפה איקאה בתחילת השנה וכבר מוצע למכירה בחנויות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x