שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

דויטשה בנק ישלם קנס שיא בפרשת הליבור: 2.5 מיליארד דולר

הרגולטורים בארה"ב ובבריטניה הטילו על הבנק את הקנס, ובנוסף הורו על פיטורי שבעה עובדים: "היו חלק ממאמץ נרחב להטות את ריבית הליבור במטרה להשיג רווח"

בלומברג 16:2123.04.15

דויטשה בנק נדרש על ידי הרגולטורים בארה"ב ובבריטניה לשלם קנס של 2.5 מיליארד דולר ולפטר שבעה עובדים, זאת כחלק מההסדר ליישוב החקירות בשתי המדינות סביב מעורבות הבנק בהטיית ריבית הליבור.  

 

 

המשרד לשירותים פיננסיים בניו יורק מסר בהצהרה כי הבנק ייאלץ לפטר שישה עובדים בלונדון ועובד אחד בפרנקפורט המואשמים כי לא פעלו כשורה. ההצהרה לא כללה את שמות העובדים, אך כן ציינו כי אחד מהם הוא מנהל, ארבעה הם דירקטורים ושניים בעמדת סגני נשיא.

 

בארה"ב ישלם דויטשה בנק קנס של 2.175 מיליארד דולר, ובבריטניה - 341 מיליון דולר. בסך הכל, הוטלו במסגרת הפרשה קנסות של 8.5 מיליארד דולר על מוסדות פיננסיים; נגד 21 ברוקרים וסוחרים הוגשו כתבי אישום.

 

מטה דויטשה בנק בפרנקפורט מטה דויטשה בנק בפרנקפורט צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

"העובדים של דויטשה בנק היו חלק ממאמץ נרחב להטות את ריבית הבנצ'מרק לטובת רווח פיננסי", מסר בנג'מין לאוסקי מהמשרד לשירותים פיננסיים. "עלינו לזכור שהשווקים לא מתמרנים את עצמם, אלא יש צורך בפעולה מכוונת ולא ראויה מצד אנשים".

 

הקנס שהוטל על הבנק הוא הגדול ביותר עד כה במסגרת פרשת הטיית הריבית. בנוסף, ההוצאות המשפטיות של דויטשה בנק בשלוש השנים האחרונות עומדות על 7.1 מיליארד יורו (7.6 מיליארד דולר). הבנק מתמודד עם חקירות משפטיות נוספות בנוגע להטיית שערי מט"ח, מכירת אג"ח מגובות משכנתאות והפרת סנקציות. המנכ"לים המשותפים אנשו ג'אין ויורגן פיטשן בוחנים אפשרויות להעלות את ההחזר של הבנק. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x