חברה וסביבה

מנהלת בכירה בגודלמן זאקס תובעת: "הורידו את שכרי כשגילו שאני בהריון"

סונייה פריירו-מנדז טוענת כי מרגע שנודע למנהליה על הריונה היא ספגה ירידה בשכרה, הושמה ללעג ונאלצה להתמודד עם הערות משפילות מצד מנהליה; כעת היא תציג לביהמ"ש הקלטות שביצעה ובהן תיעדה הכל

שירות כלכליסט 16:3019.04.15
מנהלת בכירה בגולדמן זאקס הקליטה את חבריה לעבודה כדי לתעד את ההתנהגות ה"סקסיסטית" שלהם לאחר שנודע להם שהיא בהיריון.

 

סוניה פריירו-מנדז, תובעת את גולדמן זאקס בטענה שנמנעו ממנה מיליוני ליש"ט בשכר ובבונוסים והיא הופלתה לרעה לאחר שסיפרה לממונים עליה כי היא בהיריון.

 

סוניה פררו מנדז. הערות משפילות על סידור הטיפול בילדיה סוניה פררו מנדז. הערות משפילות על סידור הטיפול בילדיה צילום: רויטרס

 

לטענתה, מנהלים גברים קודמו לפניה והיא "הושמה ללעג" ונאלצה להתמודד עם הערות "משפילות" בנוגע לסידורי הטיפול בילדים שלה. בשימוע שנערך ביום שישי לקראת המשפט שייפתח השבוע, נודע כי פריירו-מנדז, ששימשה כמנהלת בכירה בחטיבה שעסקה בהשקעות בחברות שנקלעו לקשיים פיננסים, הקליטה ללא ידיעתם את המנהלים שלה בבנק. מלבד הבנק עצמו, פריירו-מנדז תובעת גם שלושה מנהלים בכירים: בריאן מיקס, ראש חטיבת המסחר בהלוואות, ניקולאס פאפס, ראש החטיבה האירופית לטיפול בחברות שבבעיות וסימון מוריס, ראש חטיבת המסחר באשראי.

 

אם לא תתקבל פשרה של הרגע האחרון, פריירו-מנדז צפויה לעלות לדוכן העדים ביום שלישי הבא. לאורך המשפט, שמתוכנן להתקיים במשך שלושה שבועות, פריירו מנדז צפויה להשמיע את ההקלטות של שיחות שניהלה עם המנהלים שלה. בשימוע המקדימי שנערך ביום שישי בלונדון, טענו עורכי דינה כי תזדקק להפסקות במהלך הדיונים כדי להניק את התינוק. בגולדמן זאקס מתכוונים להעלות לדוכן 15 עדים מטעמם.

 

פריירו-מנדז הצטרפה לגולדמן זאקס ב-2003, היא עברה ללונדון מפרנקפורט ב-2005. אולם לדבריה במשך תקופה של חמש שנים ההכנסה שלה נפלה מכיוון שהבוסים שלה, "חשבו שבהתחשב בהיריון שלה, היא אינה עוד שחקנית משמעותית לטווח הארוך". משכורת הבסיס שלה עמדה בינואר 2010 על 250 אלף ליש"ט, אך עד ינואר 2012 – חודשיים לאחר שהודיעה כי היא בהיריון – היא נפלה ל-192 אלף ליש"ט. עוד לטענתה היא אמורה הייתה לקבל בונוס של 5% מהרווחים שייצרה, אולם ב-2011 הבונוס שלה הסתכם ב-200 אלף ליש"ט ולא ב-910 אלף ליש"ט, שלטענתה הגיעו לה. בשנה לאחר מכן הבונוס שלה עמד על 284 אלף ליש"ט, בעוד שהיא גורסת שהוא אמור להיות בגובה 475 אלף ליש"ט, וב-2014 היא כלל לא קיבלה בונוס. בתביעה, מדגישה פריירו-מנדז כי נקטה "בצעדים יוצאים מהכלל" כדי להמשיך ולעבוד בזמן חופשת הלידה, כולל השתתפות בפגישות. באחד המקרים שהיא מתארת, חמותה שמרה על התינוק במכונית כדי שהוא תוכל "להניק את התינוק בהפסקות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x