$
חברה וסביבה

שינוי ארגוני רחב היקף בוול מארט: הרשת מוותרת על חלק משכבת הניהול שלה בחנויות

במסגרת השינוי, שאמור להשפיע על 14,000 עובדים, יבוטל תפקידם של מנהלים זוטרים בסניפים, שפעלו עד היום במקביל למנהלי מחלקות. המטרה: לחתוך בבירוקרטיה ולשפר את השירות. העובדים לא יפוטרו, אלא ינויידו לתפקידים אחרים

בלומברג 15:3118.04.15

וול מארט חותכת חלק משכבת הניהול הזוטרה במרכולים עצמם על מנת לייעל את תהליכי העבודה ברשת ולנסות לשפר את התוצאות העסקיות. ברת אישרו כי החליטו לבטל את שכבת מנהלי האזור בסניפים - ולהעביר את האחריות על התפקידים שיתפנו למנהלים אחרים. השינוי צפוי להשפיע על 14,000 עובדים ומנהליםברשת, אמור לחתוך את הבירוקרטיה הקיימת בוול מארט ולתת יותר כוח לעובדים עצמם שמתפעלים את 4,500 סניפי הרשת בארה"ב. קורי לנדברג, דובר הרשת, מסר כי וול מארט כבר התחילה להודיע לעובדים בשבועות האחרונים על השינוי. 

סניף וול מארט בארה"ב. הרשת טוענת כי שכר העובדים לא ייפגע סניף וול מארט בארה"ב. הרשת טוענת כי שכר העובדים לא ייפגע צילום: בלומברג

 

וול מארט, רשת הקמעונאות הגדולה בעולם, העסיקה עד היום בכל סניף גם מנהל מחלקה, שהיה אחראי על מחלקה ספציפית במרכול, וגם מנהל אזור שהיה אחראי על מספר מחלקות. לרוב בכל סניף הועסקו 6 מנהלי אזור - תפקיד שמתייתר כעת. גרג פורן, המנכ"ל של וול מארט בארה"ב, פעל כדי לשפר את שירות הלקוחות בחנויות הרשת. "ביצענו כמה פעולות חשובות לאחרונה כדי לפשט את הארגון שלנו ולאפשר לעובדים שלנו בחנויות עצמן לקבל החלטות", אמר פורן לאנליסטים בשיחת ועידה שהתקיימה מוקדם יותר החודש.

 

 במסגרת השינוי הארגוני, עובדים שמילאו את תפקידי מנהלי האיזור בוול מארט יועברו לתפקידים אחרים: חלק יעברו לשמש כעוזרים למנהל הסניף שבו הועסקו ואחרים ישמשו כמנהלי מחלקות. על פי וול-מארט, שכר העובדים לא ייפגע. "לאחר שינויים אלה, הרשת עדיין תצטרך להעסיק 8,000 מנהלי מחלקות חדשים", אמר לנדברג. לדבריו, "מנהלי מחלקות מבינים טוב יותר מה לקוחות רוצים. אנחנו חושבים שהמהלך יאפשר להם להתמקד יותר בצורכי הלקוחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x