$
חברה וסביבה

בקרוב בישראל? מקדונלד'ס משפרת את תנאי השכר של עובדיה בארה"ב

כתוצאה מהמהלך, צופה רשת המזון המהיר כי עד תום 2016, יגיע השכר השעתי הממוצע של עובדיה לסכום של למעלה מ-10 דולר בממוצע

שירות כלכליסט 10:4902.04.15

רשת מקדונלד'ס מתכננת להעלות את השכר עבור למעלה מ-10% מעובדיה – בערך 900 אלף עובדים – במהלך המגיע לאחר שוולמרט וטי. ג'יי מקס עשו צעדים דומים ובעקבות תיקון לחוקי שכר המינימום בארה"ב.

עובדי מקדונלד'ס מפגינים בשיקגו עובדי מקדונלד'ס מפגינים בשיקגו צילום: איי פי

 

העלאת השכר, שתיכנס לתוקפה ב-1 ביולי, תתחיל מתוספת של 1 דולר לשעה מעל לשכר המינימום שנקבע בחוק המקומי. כך הודיעה אתמול ענקית המזון המהיר. כל העובדים עד לדרגת מנהל מסעדה ייהנו מהעלאת השכר.

 

כתוצאה מהמהלך, צופה מקדונלד'ס כי עד תום 2016, יגיע השכר השעתי הממוצע של עובדיה לסכום של למעלה מ-10 דולר בממוצע. סכום זה יעלה ב-2.75 דולר על שכר המינימום שנקבע בחוק הפדראלי.

 

אולם אליה וקוץ בה – העלאת השכר נוגעת אך ורק לעובדים ב-1,500 המסעדות בבעלותה של הרשת בארה"ב ולא למסעדותיה הפועלות תחת זיכיון שהן כ-90% מסך מסעדותיה של מקדונלד'ס בארה"ב וחלק הארי של כוח העבודה של החברה.

 

אולם מקדונלד'ס הודיעה כי תעניק הטבות לעובדי כל מסעדות הרשת כגון סיוע בהשלמת ההשכלה התיכונית, סיוע פיננסי ללימודי אוניברסיטה, שיעורי אנגלית לעובדים דוברי שפה זרה, ימי חופשה בתשלום לעובדי משרה מלאה וכן לעובדי משרה חלקית.

 

המנכ"ל הנכנס של הרשת, סטיב איסטברוק אמר בהצהרה כי ההעלאה בשכר ביחד עם הבונוסים הגיעו כתוצאה מסקר שנערך בקרב עובדי הרשת ונועדו לשפר את הפעילות של החברה. "אנו יודעים שצוות עובדים בעל מוטיבציה מביא לשירות לקוחות טוב יותר ואנו סבורים כי זהו צעד ראשון שתורם לא רק לעובדינו. אנו מתכוונים לשפר את חוויית הביקור במקדונלדס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x