$
חברה וסביבה

הישראלי שהיה על המטוס שהתרסק באלפים: אייל באום מהוד השרון

חברת הלואו קוסט ג'רמן ווינגס העבירה לישראל עדכון רשמי בנוגע לאזרח. מוקדם יותר נמצאה הקופסה השחורה של המטוס באתר שבו הוא התרסק בדרום הרי האלפים

שירות כלכליסט ו-yent 00:0025.03.15

אייל באום, אזרח ישראלי בן 39 מהוד השרון שהתגורר בשנים האחרונות בברצלונה, הוא הישראלי שהיה על המטוס שהתרסק באלפים. באסון של חברת התעופה ג'רמן ווינגס נספו 150 בני-אדם, רובם גרמנים, ספרדים וטורקים. צוותי החילוץ באתר ההתרסקות בדרום צרפת דיווחו כי אחת מהקופסאות השחורות שהיו על גבי המטוס נמצאו באתר ההתרסקות. 

 

טיסת 4U9525 של "ג'רמן ווינגס", חברת הלואו-קוסט של "לופטהנזה" הפועלת באירופה בלבד, הייתה בדרכה מברצלונה לדיסלדורף. רישומי הטיסה מעלים כי המטוס עלה לגובה רב וצלל בחדות מטה.

  

בן משפחה של אחד מהרוגי המטוס מגיע לשדה התעופה בברצלונה בן משפחה של אחד מהרוגי המטוס מגיע לשדה התעופה בברצלונה צילום: רויטרס

 

 

מטוסים של חברת ג'רמן ווינגס (ארכיון) מטוסים של חברת ג'רמן ווינגס (ארכיון) צילום: איי אף פי

 

מקור ברשות התעופה DGAC מסר כי הטייסים קראו בקשר "חירום, חירום", ולא את קריאת החירום הרגילה Mayday. משרד הפנים הצרפתי מסר כי הריסות המטוס נמצאו סמוך לכפר הצרפתי דין לה באן, למרגלות Prads-Haute-Bléone. דובר רשות התעופה DGAC אמר כי זירת ההתרסקות נמצאת סמוך לעיירה ברסלונט, 100 קילומטרים צפונית לעיר ניס שבריבירייה הצרפתית. כלי תקשורת בצרפת מסרו כי המטוס הספיק לשדר אותות מצוקה בשעה 10:47 (GMT), בטרם התרסק בשעה 11:20.

 

צוותי חירום בצרפת לקראת היציאה לאזור ההתרסקות צוותי חירום בצרפת לקראת היציאה לאזור ההתרסקות צילום: רויטרס

 

ראש הממשלה מנואל ולס אמר כי הוא חושש לחיי הנוסעים שהיו על המטוס ומסר כי שר הפנים הצרפתי נמצא בדרכו למקום האירוע. "שלחנו צוותי הצלה וחילוץ למקום. נדאג לקבל את פני משפחות הנפגעים ביתר רגישות וננסה לעזור להם במצב נוראי זה". ולס הוסיף כי סיבת ההתרסקות עדיין לא ידועה.

 

קרובים של הרוגים בהתרסקות המטוס, בשדה התעופה של פרנקפורט קרובים של הרוגים בהתרסקות המטוס, בשדה התעופה של פרנקפורט צילום: איי פי

 

בהודעה מיוחדת שמסר עם ההתרסקות אמר הנשיא הולנד: "נסיבות התאונה, שעדיין לא ברורות, מביאות אותנו לומר כי כנראה שאין ניצולים". הוא הוסיף כי על המטוס היו ככל הנראה אזרחים גרמנים רבים.

 

דובר שר הפנים אמר כי "המטוס התרסק במקום הררי בגובה של 2,000 מטרים. אזור שקשה מאוד להגיע אליו ולכן נעשים מאמצים רבים להגיע לשם". הוא הוסיף כי לפי מיקום ההתרסקות קיים סיכוי קלוש שישנם ניצולים והמחיר גבוה וכבד מאוד. רשות שדות התעופה הספרדית מסרה כי המטוס שהתרסק המריא מברצלונה בשעה 8:55 (שעון מקומי).

 

לופטהאנזה: זהו יום שחור

 

חברת לופטהאנזה מסרה: "אנחנו לא יודעים עדיין מה קרה לטיסה 4U 9525. לבנו עם המשפחות וחברי הנוסעים והצוות שהיו על המטוס. אם חששותינו יאוששו, זהו יום שחור ללופטהאנזה. אנחנו מקווים למצוא ניצולים".

 

"אנחנו מודיעים לדיווחים בכלי התקשורת", מסרה חברת איירבוס בטוויטר. "כל מאמצינו מוקדשים כעת להערכת המצב. אנחנו נספק מידע נוסף בהקדם האפשרי".

 

מנכ"ל לופטהנזה, קרסטן שפואר מנכ"ל לופטהנזה, קרסטן שפואר צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x