$
תעשייה ופיננסים

פיאט קרייזלר: ריקול ל-702 אלף מכוניות בעקבות כשל במצת ההנעה

הכשל עלול לגרום בדגמים מסוימים לכיבוי פתאומי של המנוע; החברה ממליצה להסיר את מפתח המכונית מצרור המפתחות, וזאת עד לתיקון הבעיה

שירות כלכליסט 09:0007.03.15
יצרנית הרכב פיאט קרייזלר מבצעת ריקול של 702,578 רכבים לאחר שהתגלה שכשל במצתי ההתנעה עלול לגרום לכיבוי פתאומי של המנוע, כך על פי מסמכים שפורסמו על-ידי הרשויות בארה"ב אתמול (ו'). הריקול נוגע לרכבי דודג' גראנד קרוואן וקרייזלר טאון, וכן לרכבי מיני-ואן מהשנים 2010-2008 ורכבי SUV מדגם דודג' ג'רני מהשנים 2010-2009.

 

 

 

היצרנית ממליצה לבעלי הרכבים מאותם דגמים להסיר את מפתח ההתנעה מצרור המפתחות, כולל שלט הנעילה, כך שהצרור לא יהיה תלוי ממנו בעת הנהיגה, וזאת עד שהבעיה תתוקן. החברה מסרה כי נסיעה בכביש משובש או טלטלה של הרכב עלולה לגרום למפתח לעבור למצב כיבוי או למצב ביניים ולשתק את מנגנון כריות האוויר, הגה הכוח ובלמים.

 

 

 צילום: בלומברג

 

פיאט קרייזלר אמרה כי היא צופה שתחליף את מצתי ההנעה ברכבי המיני-ואן מ-2009-2008 ושל רכבי ה-SUV באפריל, ואת אלו שברכבים משנת 2010 באוגוסט. חלקם של הרכבים כבר עברו ריקול בשל אותה בעיה.

 

גם ג'נרל מוטורס התמודדה עם כשל זה וביצעה ריקול של 2.6 מיליון רכבים בשנה שעברה. זאת לאחר ש-57 אנשים נהרגו ולמעלה מ-90 נפצעו בתאונות שנגרמו בשל הכשל ברכביה.

 

בתוך כך, במסגרת אסטרטגיית הצמיחה שלה, מחפשת פיאט קרייזלר הזדמנויות לרכישות ומיזוגים. בתערוכת הרכב שנערכה בשבוע שעבר בז'נווה אמר מנכ"ל החברה, סרג'יו מרצ'יונה, כי יש מועמדת מושלמת למיזוג על פיאט קרייזלר, אולם הואסירב למסור פרטים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x