$
תעשייה ופיננסים

גיוס פרטי: Airbnb מגייסת לפי שווי של 20 מיליארד דולר

אתר השכרת הדירות גייס בעבר למעלה מ-700 מיליון דולר והוענק לו בשנה שעברה שווי של 10 מיליארד דולר. כעת הוא צפוי לגייס מיליארד דולר

שירות כלכליסט 11:0801.03.15

אתר השכרת הדירות Airbnb פצח בסיבוב גיוס הון שיעניק לו שווי של 20 מיליארד דולר לפחות, כך על פי מספר מקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם. לדבריהם, החברה, שזוכה למימון מצד קרנות הון סיכון כמו סקויה קפיטל, גרילוק פרטנרס ופאונדרס פאנד, צפויה לגייס הון של מיליארד דולר. בשנה שעברה הוענק לה שווי של 10 מיליארד דולר לאחר סבב גיוס בהובלת TPG קפיטל מנג'מנט. ב- Airbnb גייסו למעלה מ-700 מיליון דולר לפני סיבוב הגיוס האחרון.

הערכת שווי של 20 מיליארד דולר תציב את החברה לצד חברות הטכנולוגיה הפרטיות השוות ביותר בארה"ב כמו אובר, סנאפצ'ט ודרופבוקס. כמו כן, השווי שלה יהיה גבוה פי 7 משל HomeAway, אתר להשכרת בתי נופש.

 

בריאן צ'סקי, מייסד ומנכ"ל Airbnb בריאן צ'סקי, מייסד ומנכ"ל Airbnb צילום: בלומברג

 

שורה של חברות סטארט-אפ טכנולוגיות גייסו לאחרונה מיליארדי דולרים שהעניקו להן שווי גבוה, על רקע הניסיונות של משקיעים קונצרנים וקרנות גידור להשיג אחזקות בחברות מתפתחות לפני שהן מונפקות בבורסה. שפע ההון מסייע לחברות כמו אובר, שלאחרונה גייסה 4 מיליארד דולר והערכת השווי שלה עומדת על 40 מיליארד דולר. במקביל, סנאפצ'ט ופינטרסט מנהלים מגעים לגיוס הון בהערכות שווי של 19 מיליארד דולר ו-11 מיליארד דולר, בהתאמה.

 

Airbnb הוקמה ב-2008 על ידי בריאן צ'סקי, ג'ו גביאה וניית'ן בלצ'רזיק, היא מפרסמת מודעות להשכרת ספות, חדר שינה או דירות. ההכנסות נובעות מעמלה שגובה החברה על כל עסקה, והחברה מפרסמת מודעות שכירות ביותר מ-34 אלף ערים ברחבי העולם. אולם היא נתקלה בקשיים רגולטורים בערים גדולות כמו ניו יורק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x