$
תעשייה ופיננסים

ענקית האנרגיה BP תקפיא משכורות בשל צניחת הנפט

החברה הבריטית הודיעה ל-84 אלף העובדים כי לא יהיו העלאות שכר ב-2015. מנכ"ל החברה בוב דאדלי מעריך שהמחיר לחבית יישאר נמוך למשך שנתיים לפחות

שירות כלכליסט 21:0827.01.15

ענקית האנרגיה הבריטית BP החליטה להקפיא את שכר עובדיה השנה בעקבות הירידה החדה במחיר הנפט. היומון הבריטי "הגרדיאן" דיווח אתמול כי מנכ"ל BP בוב דאדלי הפיץ מזכר ל-84 אלף עובדי החברה, שבו הוא מסביר כי "סביבת המסחר הקשה" היא הגורם להחלטה על הקפאת השכר.

 

בכך מצטרפת BP לשורה של חברות אנרגיה שמנסות לצמצם את הוצאותיהן בעקבות הצניחה במחיר הנפט, שירד ביותר מ־50% בחצי השנה האחרונה.

 

פועלים מנקים את נזקי הזיהום מהתפוצצות אסדת הנפט של BP פועלים מנקים את נזקי הזיהום מהתפוצצות אסדת הנפט של BP צילום: בלומברג

 

"התנאים קשים יותר ב־2015 והעסק שלנו צריך לנקוט כמה צעדים בתגובה לכך", כתב דאדלי במזכר. "אחד הצעדים הוא הקפאת שכר כללית למשך 2015, למעט יוצאי דופן מועטים".

 

דאדלי עצמו השתכר 13.7 מיליון דולר ב־2013, 2.8% יותר מאשר בשנה שלפני כן.

 

בשבוע שעבר אמר דאדלי בראיון ל־BBC כי מחיר הנפט יישאר להערכתו ברמה נמוכה במשך שנתיים או שלוש. "חברות כמו BP יצטרכו לארגן מחדש את החברה בהתבסס על ההנחה שהמחיר לא יעלה שוב בטווח הקרוב", הסביר.

 

החברה הבריטית היתה בתהליך ארגון מחדש עוד לפני כן בשל אחריותה לאסון פיצוץ אסדת קידוח במפרץ מקסיקו.

 

החברה כבר הוציאה 42 מיליארד דולר על פיצויים למשפחות 11 קורבנות האסון ועל ניקוי המפרץ. ממשלת ארה"ב דורשת מ־BP לשלם קנס של 13.7 מיליארד דולר על הנזקים שגרם האסון, ומשפט בנושא מתנהל בימים אלו.

 

 לחץ נוסף על BP מגיע מכיוון רוסיה, שכן החברה מחזיקה נתח של 19.75% בחברת האנרגיה הרוסית רוסנפט, שנפגעה בשל הפיחות החד בשער הרובל מאז נובמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x