$
חברה וסביבה

ניו יורק תאסור את השימוש בכוסות וכלי אוכל מקלקר

בינתיים מנסים למצוא במטרופולין דרכים למחזר את החומר. אם יוחלט כי החומר פוליסטירן הידוע בשם קלקר לא ניתן למחזור האיסור ייכנס לתוקף כבר ביולי

שירות כלכליסט 17:2628.12.14

ניו יורק עשויה להפוך בקרוב למטרופולין הגדול ביותר בארה"ב שמוציא מחוץ לחוק את מיכלי הקלקר למזון ולשתייה. כיום, מרבית מוצרי הקלקר שבשימוש העיר מגיעים בסופו של דבר למזבלות. השאלה העיקרית היא האם החומר פוליסטירן, הידוע בשם קלקר, ניתן למחזור יעיל בצורה שלא תעלה יותר מדי.

 

בשנה שעברה העבירה ניו יורק חוק שהגביל את המכירה והשימוש בכוסות, מיכלי מזון וחומרי אחסון מקלקר. החוק היה אמור לחול על מסעדות, בתי קפה, דוכני מזון ומוסדות אחרים. אך האיסור הוקפא על מנת לאפשר ליצרנים ולעיר למצוא דרכים למחזר את החומר. אם בעיר יקבעו שאכן ניתן למחזר קלקר, היא תתחיל לעבד אותו במתקני מחזור בברוקלין. אולם אם יוחלט כי הוא לא ניתן למחזור, האיסור ייכנס לתוקף כבר ביולי. ב-CNN מדווחים כי ההחלטה הסופית צפויה להתקבל בקרוב.

 

גלי חד-פעמי עשוי קלקר. שומר על החום, קשה למיחזור גלי חד-פעמי עשוי קלקר. שומר על החום, קשה למיחזור צילום: שאטרסטוק

 

איסורים דומים כבר קיימים בסן פרנסיסקו, סיאטל, סן חוזה ופורטלנד.

 

דארט קונטיינר, אחת מהיצרניות המובילות של כוסות קלקר, גורסת שאכן ניתן למחזר פוליסטירן באופן יעיל וחסכוני. בחברה הגישו הצעה לפיה כל מוצרי הקלקר בניו יורק ימוחזרו בתוך חמש שנים, ללא עלות לעירייה. לפי החברה, עסקים ירוויחו "מיליונים בהכנסות" ממחזור החומר. אולם המתנגדים אינם חושבים שמחזור הוא פתרון טוב. מחקר שפרסמה המועצה הלאומית להגנה על משאבים מצאה שאין דרך בטוחה וחסכונית למחזר פוליסטירן, כך שלגרסתם, איסור הוא האפשרות היחידה הקיימת.

 

בהתאם, לפי ההערכות בגולדמן זאקס, ניו יורק צפויה בסופו של דבר להחליט על איסור בשימוש של קלקר כבר ב-12 החודשים הקרובים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x