שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

עקב איומי האקרים: בוטלה הקרנת קומדיה על ניסיון התנקשות בשליט צפון קוריאה

הבכורה שתוכננה להתקיים ביום חמישי בניו יורק בוטלה לאחר שקבוצה של האקרים איימה לפגוע בצופים; ארגון גארדיאנס אוף פיס, שהספיק עוד קודם לכן לפרוץ למחשבי סוני, שלח איום לבית הקולנוע והזכיר את התקפות הטרור של ספטמבר 2001

שירות כלכליסט 12:2517.12.14
בוטלה הבכורה שתוכננה להתקיים בניו יורק ביום חמישי של הסרט "ראיון סוף" (The Interview), קומדיה על ניסיון של ה-CIA להתנקש בחייו של שליט צפון קוריאה קים ג'ונג-און, לאחר שקבוצת האקרים איימה לפגוע בצופים.

דובר של סנשיין סינמה, בית הקולנוע בו תוכננה להתקיים הבכורה, סיפר למגזין וריאטי כי ההחלטה לבטל את הפרמיירה בניו יורק של הסרט בכיכובם של סת' רוגן וג'יימס פרנקו, התקבלה לאחר שארגון גארדיאנס אוף פיס (GOP), שהספיק עוד קודם לכן לפרוץ למחשבי סוני, שלח הודעה שבה הוזכרו התקפות הטרור של ספטמבר 2001. למסר צורפו גם מסמכים נוספים שנגנבו מהמחשבים של אולפן הסרטים. "זכרו את ה-11 בספטמבר, 2001 . אנחנו ממליצים שתתרחקו מהמקום באותו הזמן", נכתב בהודעה המאיימת. פרנקו ורוגן אף נאלצו לבטל כמה הופעות מתוכננות, ביניהן בתכניות הלילה של ג'ימי פאלון וסת' מאיירס.

 

ראיון סוף, הקרנת הבכורה בוטלה בעקבות איומי האקרים ראיון סוף, הקרנת הבכורה בוטלה בעקבות איומי האקרים

 

מסוני מסרו כי יקדימו את הוצאת הסרט, שתוכנן לעלות לאקרנים ברחבי ארה"ב בחג המולד, ה-25 בדצמבר, אך ההחלטה האם להקרין את הסרט תהיה תלויה בכל בית קולנוע לגופו. אתמול הפכה רשת קרמייק סינמה, המפעילה 278 אולמות קולנוע ברחבי המדינה, לראשונה שהכריזה כי אינה מתכוונת להקרין את הסרט באולמות שלה. עם זאת, סוכנויות הביטחון האמריקאיות שחוקרות את הפריצה למחשבי סוני, הודיעו כי לא התקבל מודיעין מהימן שיצביע על פגיעה ברשתות הקולנוע שיקרינו את הסרט השנוי במחלוקת. למרות זאת, כוחות המשטרה ברחבי המדינה כבר הבטיחו שיגבירו את האבטחה. "בשלב זה לא התקבל שום מודיעין מהימן שיצביע על מזימה פעילה לפגוע בבתי הקולנוע בארה"ב", נמסר בהצהרה רשמית מצד משרד ביטחון הפנים האמריקאי.

 

התיאוריה הרווחת היא כי צפון קוריאה היא שעומדת מאחורי ההתקפה של GOP, בתגובה לנושא הבעייתי של הסרט. בצפון קוריאה אמנם הכחישו כי תמכו בהתקפות, אך בהחלט שיבחו את היוזמה.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x