$
בשולי החדשות

ציור של ואן גוך נמכר ב-61.8 מיליון דולר במכירה פומבית

מדובר ביצירת אמנות נדירה שצייר ואן גוך מספר שבועות לפני מותו ונקראת "טבע דומם עם פרחי חננית ופרג". בנוסף, במכירה נמכר גם הפסל "מרכבה" של ג'קומטי

שירות כלכליסט 10:2005.11.14
יצירת אמנות נדירה שצייר וינסנט ואן גוך מספר שבועות לפני מותו נמכרה אמש עבור 61.8 מיליון דולר. במכירה הפומבית של אמנות אימפרסיוניסטית ומודרנית שערך בית המכירות סותבי'ס בניו יורק נמכר גם פסל של אלברטו ג'קמוטי ביותר מ-100 מיליון דולר.

 

ההערכה לפני המכירה הייתה כי הציור של ואן גוך "טבע דומם עם פרחי חננית ופרג" (Still Life, Vase With Daisies and Poppies) מ-1890, יגרוף בין 30-50 מיליון דולר. ואן גוך צייר את זר הפרחים בביתו בצרפת של הרופא שלו, ד"ר פול גאשה, והציור נחשב לאחת היצירות הבודדות שהאמן ההולנדי הצליח למכור במהלך חייו.

 

מימן הציור של ואן גוך ולידו הפסל "מרכבה" של ג'קומטי מימן הציור של ואן גוך ולידו הפסל "מרכבה" של ג'קומטי

 

 

אנסון קונגר גודאייר, ממייסדי המוזיאון לאמנות מודרנית, רכש את הציור ב-1928 והוא נותר בידי המשפחה במשך עשורים. הבעלים האחרון רכש את הציור ב-1990.

 

בנוסף לציור של ואן גוך, במכירה נמכר גם הפסל "מרכבה" של ג'קומטי. פסל הנחושת הנדיר נוצר ב-1951 וכולל דמות בצורת אלה הרוכנת מעל למרכבה. המחיר כמעט ושבר את השיא ששולם עבור יצירה של האמן השוויצרי, שעומד על 104.3 מיליון דולר.

 

מכירות הסתיו ממשיכות היום עם מכירה פומבית של בית המכירות כריסטי'ס, שתציע למכירה בין היתר פורטרט של שחקנית צרפתייה שצייר אדואר מאנה. ההערכות הן כי היצירה תימכר בסכום שבין 25-35 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x