$
תעשייה ופיננסים

ריצ'רד ברנסון לא מוותר על החלל: "נוודא שהחלום ימשיך לחיות"

היזם המיליארדר נפגש אתמול עם הצוות של וירג'ן גלקטיק וחוקרים שבודקים את נסיבות התאונה בה התרסקה החללית המסחרית של החברה בטיסת מבחן ואחד הטייסים נהרג

בלומברג 10:3902.11.14

היזם המיליארדר ריצ'רד ברנסון התחייב למצוא את הסיבה להתרסקות ביום שישי של החללית המסחרית של החברה במהלך טיסת מבחן. בהתרסקות נהרג הטייס מייקל אייבורי (39) והטייס השני, פיטר סיבולד (43) נפצע. עם זאת, ברנסון שב והביע את רצונו להמשיך בהגשמת החלום של טיסות חלל מסחריות.

 

ברנסון הגיע אתמול (שבת) למדבר מוהאבי ונפגש עם הצוות של וירג'ן גלקטיק וחוקרים מטעם המועצה הלאומית לבטיחות תחבורה (NTSB), שבודקים את נסיבות התאונה.

 

ריצ'רד ברנסון יו"ר וירג'ן ריצ'רד ברנסון יו"ר וירג'ן צילום: בלומברג

 

"אנחנו חייבים זאת לטייסים שלנו לגלות מה בדיוק השתבש", אמר ברנסון במהלך מסיבת עיתונאים שקיים במקום. "אם נוכל להתגבר על כך, נוודא שהחלום ימשיך לחיות".

 

צוות החוקרים הגיע ביום שבת לאתר התאונה כדי להתחיל ולחבר יחד את הנסיבות שגרמו לתאונה. "זו הייתה טיסת מבחן, וטיסות מסוג זה הן לרוב מתועדות היטב מבחינת כמות הנתונים שיש עליהן", הסביר כריסטופר הארט, היו"ר בפועל של NTSB. "קרוב לוודאי שיש לנו הרבה ראיות שיעזרו לנו בתהליך החקירה".

 

ההתרסקות ביום שישי הייתה האסון השני בתוך פחות משבוע שבה הייתה מעורבת חברה פרטית של טיסות לחלל, זאת לאחר שביום שלישי, התפוצצה חללית של אורביטל סיינסס מיד לאחר השיגור בווירג'יניה. רצף התאונות מהווה מכה לתעשיית הטיסות המסחריות שהיא רק בשלביה הראשונים. להערכת המומחים, החקירה הנוכחית תתמקד במנוע של החללית SpaceShipTwo, שלראשונה השתמשו בסוג חדש של דלק עבורו. במאי הודיעו בווירד'ן גלקטיק כי הם מתכוונים להחליף את סוג הדלק ששימש בשלוש טיסות המבחן הראשונות בניסיון להשיג ביצועים טובים יותר.

 

"אף שלא מדובר במשימה של נאס"א, הכאב של הטרגדיה הזו יורגש על ידי כל הגברים והנשים שהקדישו את חייהם לחקר החלל", נמסר מנאס"א.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x