חברה וסביבה

אבולה תחילה: אובמה ביטל נאום על מצב הכלכלה כדי להתפנות לטפל במגפה

נשיא ארה"ב נועד עם בכירים בממשל והודה כי הוא לא מתנגד למנות אחראי לתחום. כמו כן דחה את דרישת הרפובליקנים לאסור כניסת אנשים מליבריה, סיירה לאון וגינאה והורה לשלוח 4,000 חיילים למערב אפריקה לסיוע

בלומברג 09:2517.10.14

נשיא ארה"ב ברק אובמה הודה כי הוא פתוח לאפשרות למנות אחראי לתחום האבולה, שיתאם את התגובה האמריקאית למגפה. עוד הוסיף הנשיא כי המפתח לבלימת התפשטות הווירוס טמון בהתמודדות במערב אפריקה. "זה הגיוני עבורנו שיהיה לנו אדם אחד, בין השאר כדי שאחרי פרץ הפעילות הראשון, נוכל להמשיך בהתנהלות רגילה יותר", אמר אובמה אתמול (ה') במסיבת עיתונאים בבית הלבן. "רק כדי לוודא שאנחנו שמים לב לכל הפרטים ועושים מה שצריך".

 

הממשל הודה כי היו כשלים בהתמודדות עם המקרה הראשון של אבולה שאובחן בארה"ב, וכעת אובמה הודיע כי הורה לממשלה הפדראלית לבלום כל התפשטות של הווירוס בתוך גבולות המדינה. כמו כן, אובמה אישר שליחת 4,000 חיילים לסייע במערב אפריקה.

 

טיפול באבולה בליבריה טיפול באבולה בליבריה צילום: רויטרס

 

אתמול קיים אובמה פגישה עם בכירים בממשל כדי לתאם את התגובה להתפשטות המגפה. בסיומה הוא שב והתנגד לדרישה למנוע כניסה לארה"ב לתושבי המדינות שנפגעו. אובמה ציטט מומחים לפיקוח על מחלות הממליצים לא לפעול בצורה כזו בטענה שאיסור הכניסה יוביל לתוצאה גרועה בהרבה. הדרישה מצד הרפובליקנים לאסור את הכניסה של אנשים מליבריה, סיירה ליאון וגינאה, התקבלה לאחר שאדם שביקר מליבריה היה לראשון שמת בארה"ב מאבולה. שתי אחיות שטיפלו בו נדבקו אף הן.

 

"אנחנו עדיין לא יודעים מה בדיוק קרה שם", הודה אובמה לאחר שנודע כי אחת האחיות שנדבקו טסה מקליבלנד לדאלאס, ככל הנראה לאחר שכבר נדבקה. אובמה ביטל אתמול נאום מתוכנן על הכלכלה שהיה אמור לשאת ברוד איילנד ואירוע גיוס תרומות בניו יורק. הוא החליט להישאר בוושינגטון וקיים פגישה עם בכירים בממשל על נושא האבולה, ואף שוחח עם מנהיגים אחרים בעולם. דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט הסביר כי שינוי לוח הזמנים מצביע על "תחושת הדחיפות" של הממשל לבלימת המגפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x