$
חברה וסביבה

בעקבות ההפגנות: זארה ו־H&M יעלו את שכר המינימום בקמבודיה

שכר המינימום הנוכחי בענף עומד על 100 דולר בחודש, וכעת עשוי לעלות ל־177 דולר. החברות אמרו כי ההעלאה תשוקלל במחירי הבגדים

שירות כלכליסט 20:1122.09.14

שמונה חברות אופנה מובילות הודיעו השבוע כי הן מוכנות לשלם יותר עבור בגדים המיוצרים בקמבודיה, פחות משבוע לאחר שאלפי עובדי טקסטיל קמבודים יצאו להפגין ברחובות הבירה פנום פן בדרישה להעלות את שכר המינימום בענף ל־177 דולר לחודש. שכר המינימום החודשי הנוכחי בתעשייה עומד על 100 דולר.

 

מפגינים בפנום פן מפגינים בפנום פן צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

החברות שהביעו את התחייבותן להעלאת השכר הן בין הלקוחות הגדולים של תעשיית הטקסטיל בקמבודיה, ובהןH&M , זארה ופרימרק. החברות כתבו לסגן ראש הממשלה הקמבודי וליו"ר התאחדות יצרני הטקסטיל במדינה, כי הן "מוכנות לשקלל את המשכורות הגבוהות יותר" בתמחור העתידי שלהן. עוד נכתב כי "נוהלי היבוא שלנו יאפשרו תשלום של שכר מחיה הוגן. הגדלת המשכורות תשתקף במחירים שלנו, שיביאו בחשבון גם את העלייה בפרודוקטיביות וביעילות ואת ההתפתחות המקצועית של העובדים, שתתבצע בשיתוף האיגודים המקצועיים".

 

ג'ירקי ריינה, מזכ"ל ארגון העובדים שארגן את ההפגנות, קיבל בברכה את המכתב, שאותו הגדיר "חסר תקדים". הוא הוסיף כי "החברות מביעות את הנכונות שלהן למשכורות גבוהות יותר על ידי תשלום גבוה יותר עבור בדים. לבעלי המפעלים אין יותר תירוץ לא לשלם יותר לעובדים". ריינה גם קרא לממשלת קמבודיה להעלות את שכר המינימום הרשמי במדינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x