$
בשולי החדשות

"מנהלי טוויטר הם חבורה של מעשני סמים, צריך לפטר את כולם"

פיטר תיל, מהמשקיעים הראשונים בפייסבוק, פותח את הפה: "טוויטר מנוהלת בצורה נוראית". עוד הוא טען כי הרבה מנכ"לים הומואים בעמק הסיליקון עדיין חוששים לצאת מהארון

שירות כלכליסט 17:0517.09.14

לפיטר תיל יש לא מעט ניסיון בכל הקשור לחברות בעמק הסיליקון, שכן הוא אחד ממייסדי פייפאל ומהמשקיעים הראשונים בפייסבוק, ולמרות זאת הוא לא נשמע מרוצה במיוחד מטוויטר. בראיון שהעניק היום (רביעי) ל-CNBC, כינה את המנהלים ברשת החברתית חבורה של מעשני סמים: "קשה להעריך את טוויטר. יש להם פוטנציאל רב, אך החברה מנוהלת בצורה נוראית – כנראה שהם מעשנים שם הרבה סמים. אבל זה מותג יציב כל כך שהוא עשוי בכל זאת לעבוד".

בהתאם, הוא אינו מתכוון לקרוא להדחתו של המנכ"ל דיק קוסטולו. "אני לא בטוח שהם יוכלו להצליח הרבה יותר. "המנכ"ל לא באמת יכול לשנות יותר מדי דברים בחברות מסוג זה, אלא צריך לפטר את כולם ולהתחיל מההתחלה".

 

פיטר תיל. "טוויטר מנוהלת בצורה נוראית" פיטר תיל. "טוויטר מנוהלת בצורה נוראית" צילום: בלומברג

 

תיל, שאינו מחזיק במניות של טוויטר, טוען שהמייסדים הם אלה שקובעים את הטון ואת התרבות הארגונית, ולפיכך קשה לשנות אותה. "הפרדוקס הגדול המתלווה למודל עסקי טוב כמו של טוויטר, שבו יש 140 תווים, שאיש לא יכול להעתיק או להתחרות בו, הוא שאפשר להרוס הרבה דברים אחרים", הסביר. "ההנהלה יכולה להיות בינונית פלוס. אולי חלק מהאנשים מגיעים בעשר וחצי בבוקר ועוזבים בחמש אחה"צ. זה מרגיש כאילו הם לא ממשים את מלוא הפוטנציאל". מטוויטר לא התקבלה תגובה לדברים.

 

בהמשך הראיון, התייחס תיל לקיומם של מנכ"לים הומואים בעמק הסיליקון. לדבריו, פערי דורות הם שמונעים מרבים לצאת מהארון. "להערכתי ישנם כמה מנכ"לים הומואים שפשוט לא הכריזו על כך", טען. "אני מניח שמדובר בעניין דורי". הוא הוסיף כי מנכ"לים הומואים שנמצאים בשנות ה-50 וה-60 לחייהם קרוב לוודאי שבשלב זה לא יחשפו בציבור את הנטייה המינית שלהם, אך המצב ישתנה לאורך זמן. "אני מאמין שבעשורים הבאים נראה עוד הרבה מנכ"לים שהם הומואים מוצהרים", סיכם תיל, בעצמו אחד מהמנהלים החד-מיניים המפורסמים בעמק הסיליקון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x