$
בשולי החדשות

פיליפ מוריס: נתבע את בריטניה אם תחייב מכירת סיגריות באריזה "לבנה"

ממשלת בריטניה הגישה טיוטת חוק בנוגע לאריזות ללא כל כיתוב או תמונה, לאחר שלטענתה התברר שמהלך זה יוביל להפחתה במספר הצעירים שמתחילים לעשן

שירות כלכליסט 19:4912.08.14
פיליפ מוריס אינטרנשיונל, חברת הטבק הגדולה בעולם, תתבע את הממשלה הבריטית אם תיישם חוק המחייב למכור סיגריות באריזות חלקות ללא כל כיתוב או תמונה, כך מדווחת סוכנות רויטרס שהגיע לידיה מסמך של החברה שנוסח בתגובה להצעה.

 

 

פיליפ מוריס, יצרנית מותג הסיגריות מרלבורו, "מוכנה להגן על הזכויות שלה בבתי המשפט ולדרוש פיצוי הולם על השווי של הנכס שלה", מסרה החברה. 

 

הממשלה הבריטית ערכה הליך התייעצות עם משרד הבריאות סביב חקיקה אפשרית שתחייב את יצרניות הסיגריות למכור את המוצרים באריזות חלקות שכוללות אך ורק אזהרת בריאות וללא מיתוג.

 

באפריל הודיעה הממשלה הבריטית כי ברצונה לקדם את הצעת החוק בנוגע לאריזות החלקות, זאת לאחר שבדיקה של הנושא מצאה כי מהלך זה יוביל להפחתה במספר הצעירים שמתחילים לעשן. ביוני פורסמה הטיוטה לחוק, והחלה התייעצות של שישה שבועות, שהסתיימה בשבוע שעבר.

 

סיגריות פיליפ מוריס באריזה "לבנה" סיגריות פיליפ מוריס באריזה "לבנה"

 

פיליפ מוריס העבירה לממשלה את תגובתה לאחר הליך ההתייעצות. "סטנדרטיזציה של החפיסות היא דרך יפה מצד הממשלה לתאר את הרס הנכסים", נכתב בתגובה. "זהו מהלך לא חוקי, חסר פרופורציה ומנוגד לדרישות הבסיסיות ביותר של החוק".

 

אם החוק אכן יאושר, תצטרף בכך בריטניה לאוסטרליה שכבר יישמה חוק זהה. אולם הוגשו נגדה כבר תלונות בארגון הסחר העולמי בטענה שהחוק יוצר מכשולים לא חוקיים בפני המסחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x