המזרח התיכון

מלחמה בעזה

מחיר כבד: "הנזק לדיור ברצועת עזה - כמו התקציב השנתי שלה"

לפי שר השיכון הפלסטיני, הנזק לבתים ברצועה במהלך הלחימה הנוכחית עומד על כ-800 מיליון דולר; לדבריו, 2,655 בתים נהרסו כליל או ניזוקו קשה ועוד 3,175 בתים נפגעו אך ניתן לשקמם

דורון פסקין 15:1726.07.14

מופיד חסאיינה, שר השיכון בממשלה הפלסטינית, מעריך כי הנזקים שנגרמו במבצע "צוק איתן" לבתים ברצועת עזה מסתכמים בכ-800 מיליון דולר, קרוב מאוד לתקציב השנתי של הרצועה תחת שלטון חמאס.

 

 

 

בראיון לכלי התקשורת מסר חסאיינה נתונים לגבי היקף הנזקים על פי נתונים שנמסרו מהאו"ם: 2,655 בתים נהרסו כליל או ניזוקו קשה ועוד 3,175 בתים נפגעו אך ניתן לשקמם. איכות הבנייה למגורים בעזה אינה מהגבוהות ולכן עוד לפני תחילת סבב הלחימה הנוכחי הזהירו מומחי האו"ם כי אם לא יינקטו שורה של צעדים, ובדגש על תחום הדיור, רצועת עזה "לא תהיה מקום ראוי לחיות בו" עד שנת 2020.

 

 

 צילום: אי פי איי

 

עוד נמסר כי 116 בתי ספר נפגעו וכן 18 מרפאות. בנוסף נגרמו נזקים למסגדים, כבישים, קווי טלפון, חשמל ומים, תחנות משטרה ועוד מבני ציבור. עם זאת, שר השיכון הפלסטיני הדגיש כי בשלב זה לא ניתן לקבוע במדויק את הנזקים לתשתיות הציבוריות והדבר ייעשה רק לאחר הכרזת הפסקת אש.

 

ובתוך כך הודיעה הממשלה הפלסטינית ביום שישי כי הוציאה 10 מיליון דולר עבור רכישת דלק הדרוש להפעלת תחנת הכוח היחידה ברצועה. בעקבות הלחימה, הושבתה תחנת הכוח בעזה כמעט לחלוטין ולפי מקורות פלסטינים ל-80% מתושבי הרצועה אין זרם חשמל קבוע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x