המזרח התיכון

הפלסטינים מעריכים: הנזקים בעזה כ-3 מיליארד דולר

שר הכלכלה בממשלה הפלסטינית אמר, כי באזור מעבר רפיח יוקם שטח לוגיסטי מיוחד כדי להקל על מעבר סחורות ממצרים לעזה. לדבריו החלו גם בדיקות ראשוניות לכדאיות הקמת נמל תעופה ונמל ים ברצועה

דורון פסקין 09:5422.07.14

משרד הכלכלה בממשלת האחדות הפלסטינית מעריך כי הנזק הכלכלי שנגרם לרצועת עזה עד כה במהלך מבצע "צוק איתן" נאמד בכ-3 מיליארד דולר. מוחמד מוסטפא סגן ראש הממשלה ושר הכלכלה אמר בהקשר זה כי בכל יום הוא מקיים התייעצויות עם גורמים שונים בזירה הפלסטינית בכדי לנסות ולסייע לתושבי הרצועה. לדבריו, חלק מההתייעצויות מוקדש לדיונים לגבי הערכת הנזק וזאת כדי לגבש באופן מהיר תוכנית "מסיוע לשיקום".

סג'עייה סג'עייה צילום: אי פי איי

 

מוסטפא הוסיף כי באזור מעבר רפיח יוקם שטח לוגיסטי מיוחד כדי להקל על מעבר סחורות ממצרים לעזה, אולם הוא סירב למסור פרטים נוספים בהקשר זה. הוא גם אמר שהחלו בדיקות ראשוניות לכדאיות הקמת נמל תעופה ונמל ים ברצועה.

 

ובינתיים מדינות המפרץ הערביות המתונות מגבירות את ההתחייבות שלהן כלפי עזה. אתמול נחתם הסכם באבו דאבי להעברת 40 מיליון דולר לשיקום הרצועה בתום פעילות הלחימה. סכום זה מצטרף ל-50 מיליון דולר עליו התחייבו שליטי האמירויות בשבוע שעבר. גם ערב הסעודית התחייבה להעביר סכום של 50 מיליון דולר לסיוע עבור תושבי עזה בעיקר ברכישת תרופות.

 

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x