$
עולם

רולס רויס מהמרת על קמבודיה: תפתח אולם תצוגה ראשון במדינה

אף שמדובר באחת המדינות העניות בעולם, יצרנית רכבי היוקרה זיהתה את הפוטנציאל העסקי, לאחר שבשנה החולפת צמחה קמבודיה ב-7.4%

שירות כלכליסט 20:3001.07.14

יצרנית רכבי היוקרה הבריטית רולס רויס שמה את עינה על אחת המדינות העניות אך המתפתחות ביותר באסיה: קמבודיה. רולס רויס חוברת לשותפה עסקית מקומית על מנת לפתוח את אולם התצוגה הראשון שלה בעיר הבירה פנום פן ברבעון הרביעי של השנה.

"יש לנו כמה לקוחות מרכזיים שם, וכבר כמה שנים שהם מבקשים מאיתנו לבוא לקמבודיה ולטפל במכוניות הרולס רויס שלהם. בשל כך התחלנו לבחון את השוק ביותר פירוט", מסר ל-CNBC פול האריס, האחראי על אזור אסיה בחברה. "החלטנו שהגיע הזמן הנכון להיכנס לקמבודיה - שוק שאנחנו תופסים כמתפתח ומתקדם בכיוון הנכון", הוסיף.

 

קמבודיה. רשמה עלייה בייצוא בגדים לצד צמיחה מתמשכת בתיירות קמבודיה. רשמה עלייה בייצוא בגדים לצד צמיחה מתמשכת בתיירות צילום: איי אף פי

 

קמבודיה היא אחת המדינות העניות בעולם. לפי הבנק העולמי ההכנסה לנפש עומדת על 950 דולר, חלק קטן מהעלות של מכונית הרולס רויס הזולה ביותר. עם זאת, היא נחשבת לאחת הכלכלות המתפתחות במהירות הגדולה ביותר באזור. כלכלת קמבודיה התרחבה בשנה שעברה ב-7.4% ורשמה עלייה בייצוא בגדים לצד צמיחה מתמשכת בתיירות. "איננו מצפים שקמבודיה תהפוך לשוק ענק עבורנו, אך היא בהחלט שוק חשוב", אמר האריס.

 

עם פתיחת הסוכנות בקמבודיה לרולס רויס תהיה נוכחות ב-15 שווקים ו-26 ערים באזור אסיה מלבד סין. החברה השיקה לאחרונה סוכנויות מכירות חדשות בפיליפינים ובווייטנאם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x