$
חברה וסביבה

ג'יי קיי רולינג תורמת מיליון ליש"ט לקמפיין נגד עצמאות סקוטלנד

מחברת סדרת הארי פוטר, שמתגוררת באדינבורו, טוענת כי "סקוטלנד תתקשה להתמודד לבד מול האתגרים הכלכליים"

שירות כלכליסט 23:4811.06.14
ג'יי קיי רולינג, הסופרת הבריטית מחברת סדרת הארי פוטר, מקווה לפזר מעט קסם מעל משאל העם על עצמאות סקוטלנד, באמצעות תרומה של מיליון ליש"ט לקמפיין הקורא להשאיר את סקוטלנד כחלק מבריטניה, כך מדווח ה"פיננשל טיימס".

 

רולינג, המתגוררת בעיר הסקוטית אדינבורו, מתנגדת לעצמאות סקוטלנד למרות שהיא "אינה אוהדת גדולה של הממשלה בווסטמיניסטר", כדבריה.

 

"ההסתייגות שלי מאימוץ העצמאות אינה נובעת מחוסר אמון בעם הסקוטי המדהים או בהישגים שלה", היא כתבה בפוסט שפרסמה באתר שלה. "האמת הפשוטה היא שסקוטלנד נתונה לאותם קשיים המאפיינים את המאה ה-21, שמשפיעים על שאר העולם. עליה להתחרות באותם שווקים עולמיים, להגן על עצמה מאותם איומים ולנווט את ההתאוששות הפגיעה של הכלכלה". רולינג הדגישה שהיא מתגוררת בסקוטלנד 21 שנים ומתכוונת להישאר בה לשארית חייה.  

 

ג'יי קיי רולינג. "אגור בסקוטלנד עד סוף חיי" ג'יי קיי רולינג. "אגור בסקוטלנד עד סוף חיי" צילום: אי פי אי

 

התרומה של רולינג היא הגדולה ביותר עד כה לקמפיין. עם זאת, זוג שזכה ב-2011 ב-161 מיליון ליש"ט בלוטו תרם 5.5 מיליון ליש"ט לקמפיין המנוגד, הקורא לעצמאות של סקוטלנד.

 

סקרים שנערכו לאחרונה מצאו שמרבית המצביעים חושבים שהקמפיין בעד עצמאות עושה עבודה אפקטיבית יותר מהקמפיין הנגדי, אף עדיין יש רוב של 54% להישארות בבריטניה, בעוד -36% בעד עצמאות ו-10% עוד לא החליטו. "בעוד שאנחנו מתנגדים לגמרי לדעות שלה, אנחנו כמובן מכבדים את ג'יי קיי רולינג ואת זכותה להביע את דעתה על משאל העם ולתרום כסף", מסרו מארגני הקמפיין בעד העצמאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x