$
תעשייה ופיננסים

לפוטין נמאס מ-S&P: רוסיה וסין יקימו סוכנות דירוג אשראי

לפני כחודשיים טענו בכירים ברוסיה כי החלטת S&P להוריד את דירוג האשראי של המדינה היתה פוליטית - על רקע המשבר באוקראינה; שר האוצר הרוסי: "בשלב הראשון, הסוכנות תבצע הערכה של מיזמי השקעה רוסיים-סיניים, במטרה למשוך משקיעים נוספים מאסיה"

שירות כלכליסט 09:5204.06.14

רוסיה ממשיכה להתרחק מהמערב - ולהתקרב לסין: שתי המדינות הגיעו להסכם על הקמת סוכנות משותפת לדירוג אשראי. כך אמר שר האוצר של רוסיה, אנטון סילואנוב. לדבריו, סוכנות הדירוג החדשה תתבסס על המודלים של הסוכנויות הקיימות.

 

"אנחנו רוצים שסוכנויות הדירוג יהיו א-פוליטיות", אמר סילואנוב.

 

באחרונה הביעה רוסיה חוסר שביעות רצון משלוש סוכנויות דירוג האשראי המערביות - S&P, מודי'ס ופיץ, וזאת על רקע המשבר באוקראינה והסנקציות שהוטלו על המדינה. 

 

באפריל, S&P חתכה את דירוג האשראי של רוסיה לרמה אחת מעל "זבל", BBB-, זאת לטענתה בשל בריחת ההון והסיכון להשקעות על רקע המשבר באוקראינה.  בכירים ברוסיה טענו כי מדובר בהחלטה פוליטית - טענה שהוכחשה על ידי סוכנות הדירוג.

 

ולדימיר פוטין ושי ג'ינפינג ולדימיר פוטין ושי ג'ינפינג צילום: אם סי טי

 

"בשלב הראשון, סוכנות הדירוג תבצע הערכה של מיזמי השקעה רוסיים-סיניים, במטרה למשוך אליהם משקיעים נוספים מאסיה; בשלב השני אנו מקווים כי גם מדינות מאזורים אחרים בעולם יביעו התעניינות בדו"חות של הסוכנות החדשה", אמר סילואנוב.

 

לפני כשבועיים חתמה רוסיה על הסכם ענק למכירת גז לסין; היקף הכולל של העסקה, שנחתמה ל־30 שנה ותחל בשנת 2018, מוערך בכ־400 מיליארד דולר. על פי ההסכם כל שנה יעבירו הרוסים 38 מיליארד מטרים מעוקבים של גז לסין. הגז יועבר דרך צינור גז חדש שיקשר בין שדות הגז של גזפרום בסיביר לסין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x