$
חברה וסביבה

רוצים להפסיק לעשן? תעשנו את הסיגריות האלה

באנגליה עיצבו סיגריות עם פילטרים בגדלים שונים, עם פילטרים עליהם מוטבע היום בחודש ואפילו סיגריות עם שני פילטרים - הכל כדי לגמול מעשנים מעישון

שירות כלכליסט 23:3031.05.14

המון מעשנים מודעים יותר ויותר לסכנות ולנזק הטמון בעישון, ולא רק לעצמם אלא אף לסביבתם. הם היו נותנים הכול כדי לחדול מכך, אך כוונות לחוד ומציאות לחוד.

 

מעצבת מוצר מאנגליה, טסנג יי-וון, הגתה רעיון לסיגריות המסייעות למעשנים לחדול מעישון. על כך מדווח אתר מרקט ווטץ'. טסנג מתמחה בעיצוב מוצרים "משני התנהגות", כמו קופת חיסכון בעלת ניטים המקשה על הוצאת המטבעות.

 

"תהליך הפסקת העישון מאד קשה", אומרת טסנג ועל כן הסיגריות שעיצבה מאפשרות למעשנים לקחת שאיפה או שתיים מידי פעם, אולם באופן שאינו קבוע ושפחות הרסני.

 

סיגריות עם 2 פילטרים סיגריות עם 2 פילטרים צילום: Tseng Yi Wen

 

 

למשל, סדרת "טבאקו לאק" (Tobacco Luck) מכילה סיגריות עם פילטרים באורכים משתנים כך שחלקם תופסים שלושת רבעי מאורך הסיגריה מה שמקשה על יניקת העשן. המעשן משתמש בסיגריות על פי אורך הפילטר כדי להמעיט באופן הדרגתי את העישון.

 

סיגריות לפי יום בחודש סיגריות לפי יום בחודש צילום: Tseng Yi Wen

 

אחרים יכולים להיעזר בסיגריות "טובאקו דיי" (Tobacco Day) שעל קצה הפילטר מוטבע היום בחודש – בדומה לגלולות למניעת היריון – כך יש למעשנים תזכורת כמה מהר הם מחסלים חפיסה.

 

פילטרים בגדלים שונים פילטרים בגדלים שונים צילום: Tseng Yi Wen

 

ובנוסף, ישנם את הסיגריות הסוריאליסטיות שבהן יש פילטר בכל קצה כך שעל המעשן לשבור את הסיגריה לשתיים כדי לעשנה. את החצי השני נותנים לחבר שאף הוא מנסה להפסיק לעשן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x