$
תעשייה ופיננסים

הפרויקט החדש של מרדוק: הרומן הרומנטי

ניוז קורפ רוכשת ב-415 מיליון דולר הוצאת ספרים קנדית שבבעלותה סדרת ספרי הרומן הרומנטי מיילס אנד בון - שמפרסמת 110 כותרים בחודש

שירות כלכליסט 15:4503.05.14
ניוז קורפ הודיעה ביום שישי כי היא רוכשת את ההוצאה לאור הקנדית הרלקווין אנטרפרייז (Harlequin Enterprises), שבבעלותה סדרת ספרי הרומן הרומנטי, מיילס אנד בון הבריטית, תמורת 240 מיליון ליש"ט (415 מיליון דולר). זוהי הרכישה הגדולה ביותר של ניוז קורפ, מאז החליט לפני שנה הבעלים רופרט מרדוק לפצל את עסקי ההוצאה לאור מחברות הקולנוע והטלוויזיה.

 

הרלקווין, שבסיסה בטורונטו, דיווחה על הכנסות של 51 מיליון ליש"ט ברבעון הרביעי, ירידה של 10% לעומת שנה קודם לכן, בעוד שהרווח התפעולי עמד על 5.5% לאחר שנפל בקרוב לשליש. כעת לאחר הרכישה, היא תהפוך להיות חלק מהוצאת הספרים הרפר קולינס.

 

רופרט מרדוק. משקיע ברומנטיקה רופרט מרדוק. משקיע ברומנטיקה צילום: בלומברג

 

אולם רוברט תומפסון, מנכ"ל ניוז קורפ, מאמין כי הבעלות על מיילס אנד בון, שמפרסמת 110 כותרים בחודש ב-34 שפות, תשפר את תזרים המזומנים. "הרלקווין היא התאמה מושלמת לניוז קורפ, היא תגדיל במידה ניכרת את הפלטפורמה הדיגיטלית שלנו, היא תעזור לנו להתרחב מעבר לגבולות ולשפות, וצפויה לספק עלייה מיידית להכנסות. יש לחברה קהל קוראים נאמן ברחבי העולם והבנה של התרבויות העדכניות, שזה בעצמו משאב יוצא דופן".

 

ספרות הרומן הרומנטי, המיועדת בעיקרה לנשים, נחשבת לאחת הקטגוריות המצליחות בעולם ההוצאה לאור. החוזק של הז'אנר בשילוב עם האימוץ של הספרים האלקטרוניים עזרו להניע צמיחה בתחום כולו. הז'אנר מייצר 9.4% מכלל שוק ספרי הפרוזה למבוגרים בארה"ב. בנוסף, הקטגוריה הספרותית הזו נחשבת לאחת המאמצות הראשונות של הספרים הדיגיטלים, בין השאר בשל הדיסקרטיות שמעניקים המכשירים האלקטרוניים. בארצות הברית לדוגמה, 40% מההכנסות בז'אנר הרומנטי מקורן בספרים אלקטרוניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x