$
בשולי החדשות

סין: מעמד הביניים צומח, דיסני תגדיל את הפארק בשנגחאי

לפי תחזיות, בני מעמד הביניים הסיני צפויים להוציא יותר על תיירות פנים ובידור. תקציב הפרויקט, שזכה לתוספת של 17%, יהיה 5.5 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 09:5130.04.14

חברת וולט דיסני החליטה להגדיל את ההשקעה בפארק השעשועים החדש שהיא בונה בשנגחאי, Shanghai Disney Resort, ולהוסיף אטרקציות נוספות לפארק שייפתח בשנה הבאה - כך הודיע שלשום דובר של החברה.

 

ההוצאות החדשות יהיו בהיקף של 800 מיליון דולר (5 מיליארד יואן). התקציב המקורי של הפרויקט עמד על 4.7 מיליארד דולר (29 מיליארד יואן), והוא כעת יעמוד על כ־5.5 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל דיסני רוברט איגר אמר כי ההחלטה באה בעקבות תחזיות הנוגעות לתיירות הפנים הסינית, שנמצאת בעלייה. הסיבה העיקרית לכך היא הצמיחה של מעמד הביניים הסיני והמעמד הבינוני־גבוה, שצפוי לגדול ב־12% בין 2012 ל־2022. כך לפי מחקר של חברת הייעוץ מקינזי, שדיסני ציטטו בהודעתם.

 

דיסני בשנגחאי. מרחיבים את פארק השעשועים דיסני בשנגחאי. מרחיבים את פארק השעשועים צילום: בלומברג

 

 

היקף ההוצאות של הסינים על בידור צפוי לצמוח במקביל לצמיחתו של מעמד הביניים. הפארק החדש בשגנחאי יהיה במרחק נסיעה ממקום מגוריהם של 330 מיליון איש. "אין הרבה שווקים כל כך ברורים ומרגשים, מבחינת הפוטנציאל שלהם", אמר איגר שלשום.

 

איגר הוסיף כי הוא צופה שהחלטת הממשלה הסינית מהשנה שעברה, להתיר למשפחות להוליד, בתנאים מסויימים, שני ילדים במקום אחד, תיצור יותר לקוחות עבור הפארק שלו. הוא אמר בין היתר שהוא ראה תחזיות שלפיהן החלטת הממשלה תוביל לתוספת של 4 מיליון לידות בשנה. "דיסני מרימה אגודלים להחלטה זו", אמר.

 

דיסני מחזיקה בבעלות של 43% מהפארק. יתר השליטה נמצאת בידי התאגיד הממשלתי הסיני Shanghai Shendi Group Co. מדיסני נמסר כי תוספת העלות של הפרויקט תתחלק בינה לבין החברה הסינית. היא הוסיפה כי תוספת העלות לא משקפת חריגה כלשהי מהתקציב.

 

Shanghai Disney Resort יתפרס על שטח של כ־4 קמ"ר, ובין היתר יכלול גם שני בתי מלון. הוא יהיה פארק דיסני השלישי בגודלו אחרי דיסני וורלד באורלנדו, פלורידה, ודיסלנד בפריז. בניית הפארק החלה באפריל 2011 וצפויה להסתיים עד סוף 2015.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x