בשולי החדשות

למה השעון הזה שווה כמו דירה בתל אביב?

יצרנית שעוני היוקרה ריצ'רד מיל השיקה סדרה מצומצמת של שעוני G-sensor שמחיר כל אחד מהם 625 אלף דולר (כ-2.2 מיליון שקל). ומה מקבלים בתמורה?

שירות כלכליסט 16:0126.04.14

חברת ריצ'רד מיל (Richard Mille), יצרנית שעוני היוקרה הידועים באיכותם, השיקה באחרונה מהדורה מוגבלת חדשה של שעון בהשראתו של נהג המרוצים הידוע סבסטיאן לוב (Sébastien Loeb) במחיר 625 אלף דולר, כמחירה של דירה בתל אביב. 

 

השעון כולל מספר מנגנונים מיוחדים שלדברי היצרן מצדיקים את מחירו ההזוי: מלבד תצוגה של השעה, מודד השעון גם את כוחות ה-G המופעלים על מי שעונד אותו, מה שיכול להיות שימושי במיוחד אם אתה טייס קרב.

 

שעון ה-G sensor. תחליטו - זה או דירה שעון ה-G sensor. תחליטו - זה או דירה

 

על אף שקוטרו של חיישן כוח ה-G הסיבובי הוא 17 מ"מ בלבד, הוא מכיל לא פחות מ-50 מרכיבים ומציג כוחות עד ל-6G באמצעות משקולת המחוברת למחט הנעה בין תחום אדום (כוח מסוכן) לירוק. את כיוון מדידת כוח ה-G אפשר לכוון באמצעות חוגה קראמית וניתן לאפס את המד באמצעות הלחצן שבמרכזו.

 

גוף השעון מיוצר מסוג של סיב פחם מחוזק ובעל עמידות גבוהה והוא כולל חומרים עמידים נוספים כמו ברגים העשויים טיטניום דרגה 5 - דרגת הקושי הגבוהה והעמידה ביותר של החומר - ומחוגים מהוקצעים מקריסטל ספיר.

 

כדאי למהר

 

לשעון 70 שעות פעולה ועוד מספר מנגנונים מורכבים המבטיחים פעולה חלקה ואמינה ועמידות לזעזועים. אפילו מנגנון מתיחת השעון ייחודי והוא מדמה מערכת הילוכים של רכב עם אפשרויות של מתיחה, כיוון השעה ומצב "ניוטרל".

 

אם חשקתם בשעון כזה, כדאי שתמהרו - החברה ייצרה רק 30 יחידות שכאלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x